مایندیار
چگونه با فرد افسرده رفتار کنیم؟

چگونه با فرد افسرده رفتار کنیم؟

سوال

چگونه با فرد افسرده رفتار کنیم؟ چگونه می توانیم فرد افسرده را به زندگی عادی خودت برگردانیم؟ آیا می توان فرد افسرده را مثل سابق خوشحال نمود؟چگونه می توان به فرد افسرده و حال خوب وی کمک کرد تا آسیب نبیند؟فرد افسرده چه نشانه هایی دارد که تشخیص دهیم افسرده است؟ آیا می توان با فرد افسرده رابطه ای خوب و دائمی داشت؟

سوالات مرتبط دیگر

پاسخ مشاورین

فرد افسرده در مدت زمان زیادی ناراحت و اندوهگین بوده و این فشار ناشی از بی حالی و بی انگیزی تا مدت ها در وی رخنه کرده طوری که به سبب افسردگی و تمام احساسات تلخی که در ذهن دارد نمی تواند به فعالیت های روزمره خود به راحتی بپردازد لذا بهتر است فرد افسرده را بیش از حد تنها نگذاشت،با وی در ارتباط بود و هرچیز که او را خوشحال می کند برایش فراهم نمود حتی خرید یک کیک کوچک شکلاتی.

فرد افسرده نباید تنها باشد،نباید با وی دعوا کرده و او را از بابت احساساتی که دارد سرزنش نمود زیرا او انتخاب نکرده است که افسرده باشد بلکه تکرار و عادت به کنار آمدن اجباری و غیراصولی با احساسات مخرب دیگر انرژی و انگیزه ای برای او باقی نگذاشته اند بلکه باید به احساسات فرد افسرده بیش از هر زمان دیگری توجه نمود و او را درک کرد..

فرد افسرده نیاز به نصیحت کردن ندارد بهتر است به جای نصیحت های تکراری کنار او بنشینید و آغوشتان را برایش باز کنید.

کنارش بنشینید و گوشی برای شنیدن حرف هایش باشید.بگذارید اشک بریزد و گریه کند حتی اگر این فرد افسرده پسری جوان و مردی میانسال باشد به او از حرف کلیشه ای مرد که گریه نمی کند را بیان نکنید.

اصولا فرد افسرده کنترل احساسات خود را ندارد و ممکن است از شدت ناراحتی های زیاد و احساسات سرکوب شده خود به آنی واکنش داده و از عصبانیت فریاد بزند.فرد افسرده نیاز دارد به یک روانشناس مراجعه کند تا علت این افسردگی ریشه یابی شود.احساسات نهفته و سرکوب شده اش نمایان شوند و فرد افسرده با  کمک های روانشناس به درک و پذیرش این احساسات بپردازد.

نقش والدین و اطرافیان در بهبود فرد افسرده بسیار زیاد بوده و این فرد به تنهایی بیش از پیش با افسردگی دست  و پنجه نرم می کند..

بهتر است تجربیات و خاطرات تلخ خود را برای التیام و تسکین فرد افسرده تعریف نکنید زیرا این حرف ها هیچگونه تاثیری بر روحیه و نجات فرد از افسردگی ندارد.سعی کنید بیشتر به او توجه کرده و محبت کنید.او را نوازش کنید و به او ابراز علاقه کنید و یاداور شوید وجودش،حال روحی اش و خوشحالی اش چقدر برایتان مهم است..

سعی کنید او را نزد روانشناس برده و به او در بهبود حالش کمک کنید.یادتان باشد هرگز او را با زور و به اجبار نزد روانشناس نبرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *