مایندیار
چگونه خیانت همسر را ببخشیم؟

چگونه خیانت همسر را ببخشیم؟

سوال

چگونه خیانت همسر را ببخشیم؟آیا خیانت دیدن از همسر قابل بخشش است؟باید چه راهکارهایی را به کار گرفت تا بخشش همسر همیشگی بوده و سبب احساسات زودگذر بخشیدن نباشد؟خیانت همسر را می توان به تنهایی بخشید و به زندگی مشترک ادامه داد؟چطور می توان این خیانت را در گذشته دفن کرد و به همسر فرصتی دوباره بخشید؟

سوالات مرتبط دیگر

پاسخ مشاورین

پس از اطلاع یافتن از خیانت همسر بهتر است ذهن خود را از این مساله دور کنید.سعی کنید کمتر به خاطرات مشترک با یکدیگر فکر کرده و انتظاراتی که از وی داشتید در ذهن خود مرور نکنید زیرا نه تنها انرژی تان صرف شده بلکه ذهن تان همچنان خیانت همسرتان را با کوچک ترین اتفاق یاداور می شود.

در سخت فراموش کردن و بخشیدن خیانت هیچ شکی وجود ندارد ولیکن برای بخشیدن خیانت همسر خود باید اراده کرده و از فکر به آن دست بردارید.اگر اراده شما در این امر ضعیف باشد و تصمیم جدی خود را برای بخشیدن همسرتان نگیرید نه تنها نمی توانید خیانت او را فراموش کنید بلکه روز به روز با مرور خاطرات منفی وی بیشتر از وی متنفر می شوید.

بهتر است نکات مثبت و خاطرات مشترک خوبی که با یکدیگر داشتید به خاطر بیاورید.روزهای سخت و خوشی که با یکدیگر سر کردید و به این فکر کنید که همسرتان از خیانت به شما پشیمان است.گاهی فرصت دادن به کسی که به اشتباه خود پی برده به خصوص همسری که خیانت کرده است می تواند پلی به سوی پیوند قوی تر و محکم تر گردد؛پیوندی که با هیچ شی ء برنده ای از هم گسیخته نمی گردد.

یکی دیگر از راه های موثر بر بخشیدن خیانت همسر،نزدیکی بیشتر با او است.اگر صمیمت و ارتباط بهتری با همسرتان داشته باشید،به نیازهای یکدیگر توجه کرده و سعی کنید به احساسات وی توجه کنید این اهمیت و صمیمت متقابل شده و او نیز سعی می کند با شما بهتر از زمان دیگری رفتار کند و این آغاز یک رابطه بهتر است و می توانید به مرور خیانت همسرتان را ببخشید.

فکر به اینکه هر انسانی ممکن است یک روز ناخواسته دچار اشتباه گردد و توانایی جبران آن را دارد می تواند کمک کننده باشد.می توانید با او صحبت کرده و علت حقیقی این خیانت را جویا شوید و پس از آگاهی از علت این خیانت به فکر حل کردن مشکل موجود کنید.

اگر همسرتان از بابت خیانتی که به شما کرده ناراحت و پشیمان است سعی کنید به آینده ای که با او دارید فکر کنید.همسرتان در آینده می تواند این خیانت را جبران کند؟می تواند به شما و عشق تان متعهد باشد؟

بهتر است از جلسات مشاوره روانشناسی بهره برده و با کمک های تخصصی یک روانشناس مطمئن راه های اصولی بخشیدن خیانت همسرتان را پیش بگیرید.کمک های تخصصی روانشناس بسیار در بهبود حال روحی و تصمیم گیری بهتر شما موثر است.

یک پاسخ به “چگونه خیانت همسر را ببخشیم؟”

  1. lominco گفت:

    بهتر است از جلسات مشاوره روانشناسی بهره برده و با کمک های تخصصی یک روانشناس مطمئن راه های اصولی بخشیدن خیانت همسرتان را پیش بگیرید.کمک های تخصصی روانشناس بسیار در بهبود حال روحی و تصمیم گیری بهتر شما موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *