مایندیار
چگونه غم خیانت را فراموش کنیم؟

چگونه غم خیانت را فراموش کنیم؟

سوال

چگونه غم خیانت را فراموش کنیم؟ آیا می توان به تنهایی با این غم کنار آمد و آن را فراموش کرد؟ خیانت همسر چگونه قابل بخشش و فراموشی است که آسیب زا نباشد؟ چرا باید غم خیانت همسر را فراموش نمود و به او زمانی برای جبران داد؟ آیا با فراموشی خیانت همسر به خودمان ظلم کردیم؟

سوالات مرتبط دیگر

پاسخ مشاورین

می دانیم که خیانت سبب می شود آرامش ذهنی آدمی لطمه بیند ولیکن خیانت را می توان مانند هر خاطره تلخ دیگری که پشت سر می گذارید فراموش کرد.اگر این غم اذیتتان می کند و نمی توانید امورات زندگی تان را از سر گیرید بهتر است با یک مشاور روانشناس صحبت کنید.روانشناس بهتر از هر کس دیگری می تواند با ارائه اصول تخصصی خود شما و احساسات آسیب دیده تان را التیام بخشد تنها کافیست به وی اطمینان کنید.

سعی نکنید با این درد مبارزه کنید بلکه اراده کنید تا با فراموشی آن به زندگی عادی تان برگردید.بیشتر خود را مشغول کنید و مهارت هایتان را ارتقاء دهید. به احساسات.توانایی ها و نیازهایتان بیش از پیش توجه کنید و سعی نکنید از بروز احساساتتان حداقل به تنهایی فرار کنید.

اگر نیاز است مدتی را تنها باشید و با خودتان خلوت کنید این کار را انجام دهید اما در این هنگام سعی کنید به خودتان فکر کنید نه خیانت همسر بلکه به هنگام ناراحتی ذهنتان بیشتر از هر زمان این خیانت را برای شما یاداوری می کند.

ذهنتان را از این مساله دور کنید.کتاب بخوانید سریالی خنده دار تماشا کرده و با دوستانتان به تفریح بروید.از فکر به نظرات و حرف های دیگران دوری کنید و به حرف هایشان اهمیتی ندهید.

به جای مرور خاطره تلخ خیانت همسرتان به خاطرات مشترک خوبی که با یکدیگر داشتید فکر کنید روزهای خوبی که با یکدیگر خندیدی.تلاش کردید و برای زندگی تان جنگیدید.تلاش نکنید از حقیقت یاداوری روزهای خوبتان فرار کنید و تنها خیانت را به خودتان یاداور شوید بلکه به تمامی اتفاقات خوبتان با هم فکر کنید و انرژی ذهنتان را به سمت خیانت سوق ندهید.

سعی کنید با اطرافیانتان بیشتر ارتباط بگیرید و خود را به تنهایی رها نکنید.به فضاهای سبز  و آرامش دهنده بروید زیرا اگر به مدت زیادی تنها بمانید تنها انرژی و خاطره تلخ این خیانت به ذهنتان آمده و بیشتر آسیب می بینید.

گاهی فکر کرده به موضوعی که پیش آمده از آگاهی از وقوع آن بیشتر آسیب زننده است پس سعی نکنید از زمین و زمان کناره گیری کنید.

در انتها باز هم یاداور می شویم که کمک های تخصصی یک روانشناس مطمئن می تواند به شما در فراموش کردن این غم کمک کند.به روانشناس و کمک هایش اعتماد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *