مایندیار
رزرو وقت روانشناسی

رزرو وقت روانشناسی

رزرو وقت مشاوره
بهره مندی از جلسات روانشناسی در عصر امروز بسیار مهم بوده و کمک بسیاری به درک و پذیرش احساسات شخصی و درونی و حل مشکلات و دغدغه های ذهنی می باشد. امروزه افراد بی شماری به جهت بهبود حال روحی و روانی خود و دلایل متعدد دیگر به رزرو وقت روانشناختی پرداخته و از کمک های تخصصی روانشناس بهره می گیرند زیرا دریافته اند که نمی توان با سرکوب و کنار گذاشتن احساسات نامطلوب و دغدغه های فکری به احساسات خوبی رسیده و آرام یابند بلکه می دانند با کمک های اصولی روانشناس می توان به بهترین نتایج دست یافت.

رزرو وقت روانشناسی میتواند در موارد زیر به شما کمک کند

کمک به بهبود حال فردی کمک به شناخت بیشتر با شخصیت و احساسات درونیکمک به حل مسائل روانشناختی و مشکلات رفتاریکمک به حل اختلافات با خانوادهکمک و درمان مشکلات و اختلالات روانیبهبود روابط بین فردی و مهارت های ارتباطیمشاوره ازدواج و پیش از ازدواجمشاوره خانواده و کودکزوج درمانیسکس تراپی زوجین

مراحل مشاوره روانشناسی

1رزرو وقت روانشناسی

در ابتدا فرمی تحویل داده می شود تا مراجع پس از وارد نمودن اطلاعات شخصی و مشخصات مورد نیاز روانشناس، پیش از شروع جلسات تعیین کند که چه نوع مشاوره ای می خواهد. اصولا در برگه فرم چند بخش مشاوره وجود دارد و مراجع می تواند آن ها را تیک بزند.ولیکن اگر مراجع بنا به دلیلی دیگر نیاز به مشاوره دارد آن را در برگه فرم که بخشی از پرونده ایشان می شود لحاظ می دارد.

2شروع جلسه مشاوره و آشنایی با روانشناس

در اولین جلسه پس از رزرو وقت روانشناسی، مراجع با روانشناس آشنا شده و پس از توضیحات لازم از سوی روانشناس و ارائه شناختی از خود، ایشان کار مشاوره را آغاز می کنند.

3مشاوره مراجع بر اساس رویکرد درمانی روانشناس

هر یک از روانشناسان به سبب رویکردهای درمانی متعدد بنا به علاقه و دلیل اصلی و منطقی شان رویکردهای متفاوتی دارند.و ایشان در اولین جلسه درمان این رویکرد را به مراجع اطلاع می دهند. بنابراین اگر روانشناسان روش کار متفاوتی در جلسات مشاوره دارند تنها به دلیل رویکردهای درمانی متفاوتشان می باشد.

4ارائه تکالیف از سوی روانشناس به مراجع

در صورت نیاز و با توجه به رویکرد درمانی روانشناس، اگر مراجع نیازمند تکالیف و تمارینی برای بهبود شرایط است، روانشناس تکالیفی را به ایشان داده و مراجع موظف است برای بهبود بیشتر به این تکالیف عمل نماید و نتیجه تکالیف را در جلسه بعدی مشاوره به روانشناس اعلام دارد.

5طی کردن روند درمانی مستمر و اصولی

در صورتی که مراجع به روند درمانی و ارائه تکالیف پایبند باشد و جلسات را نیمه رها نکند روانشناس می تواند با شناخت بهتر وی در طی زمان راهکارهای درمانی نتیجه بخش تری را در جلسات درمانی ایفا کند.

6اتمام جلسات درمانی مشاوره

در صورتی که پس از اتمام جلسات مشاوره بنا به تشخیص روانشناس، مراجع نیازمند تعداد بیشتری جلسات باشد این موضوع را به مراجع بیان می دارد. اگر درمان مراجع بنا به هر دلیلی با راهکارهای درمانی روانشناس با موفقیت پیش نرفت روانشناس ایشان را به روانشناسی دیگر ارجاع می دهد.

7پیگیری شرایط مراجع پس از اتمام جلسات

در صورتی که مراجع دیگر نیازی به ادامه روند مشاوره و درمان نداشته باشد روانشناس ایشان را رها نمی کند بلکه در طی زمان شرایط روحی و حال مراجع را پیگیری می کند. در صورتی که روانشناس احتمال دهد مراجع نیازمند چندی جلسه مشاوره دیگر باشد این مسئله را با وی در میان می گذارد در غیر این صورت تنها در طی زمان جلسات پیگیری مراجع را برگزار می کند.

سوالات متداول رزرو وقت روانشناسی

1آیا حتما باید از مشکلات روانشناختی رنج برد که به نزد روانشناس رفت؟

خیر.روانشناس به هر فردی که به نزد وی مراجعه می کند کمک می کند و این مسئله به حیطه تخصصی وی مربوط می گردد.

گاهی افراد برای درد و دل و حتی صحبت درباره مسائلی که روانشناختی هم نیستند به نزد روانشناس مراجعه می کنند و نتایج فوق العاده ای را کسب کرده اند.

فرضا شخصی نیاز دارد مهارت های ارتباطی خویش را ارتقاء بخشد و نیازمند اصول تخصصی این راه می باشد ولی تا حدودی خجالتی است و نمی داند باید چه کاری انجام دهد..

بنابراین رزرو وقت روانشناسی بهترین پیشنهادی است که می توان به ایشان ارائه داد.

2چه موقع نیاز است که به روانشناس مراجعه کرد؟

حتما نیازی نیست که ریشه مشکلات و احساسات غمگین رشد یابد و به حدی برسد که نتوان آن ها را تحمل نمود و بعد به روانشناس مراجعه نمود.

بهتر است افراد در هر زمان که از مسئله ای رنج می بردند و در حال اذیت شدن بودند در سریع ترین زمان ممکن به نزد روانشناس مراجعه کنند و جلسات مشاوره و راهنمایی روانشناس را پیش گیرند.

3آیا جلسات درمانی روانشناسی نتیجه بخش است؟

زمانی که افراد دارای مشکلاتی روانشناختی هستند و به نزد روانشناس مراجعه می کنند اگر این نوع بیماری به حدی باشد که نیازمند درمان از جانب روانپزشک باشد ایشان را به نزد وی ارجاع می دهد.

برخی بیماری های روانشناختی که در آن بینشی از سوی مراجع وجود ندارد عموما تا همیشه با وی خواهند بود.

ولیکن در جلسات مشاوره روانشناسی مراجع با کمک روانشناس و درمانگر می تواند به نتایج بسیار درخشانی دست یابد و میزان مشکل خویش را کاهش دهد و به مرور بیش از قبل بهبود یابد.

نکته حائز اهمیت به میزان تمایل و جدیت مراجع به بهبود یافتن می باشد.مراجع باید پا به پای روانشناس برای بهبودی تلاش کند و تکالیف مورد نظر را اجرایی کند در غیر این صورت نتیجه ای حاصل نمی گردد.

4آیا می توان به صورت آنلاین و تلفنی به رزرو وقت روانشناسی پرداخت؟

بله.افراد می توانند با رزرو وقت روانشناسی آنلاین بسیار به نتایج خوبی برسند.روند جلسات مشاوره و درمان وابسته به آنلاین یا تلفنی و حضوری بودن آن ها نیست بلکه به تخصص روانشناس و جدیت مراجع برای بهبود وابسته است.

پس افراد می توانند با خیال راحت به رزرو وقت روانشناسی به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی بپردازند.

5چطور می توان به روانشناس اعتماد نمود؟

روانشناس به سبب حیطه و شغلی که در آن فعالیت می کند پایبند بسیاری اصول اخلاقی می باشد.

لذا روانشناس رازدار شخص مراجع می باشد و به همدلی با او می پردازد و به او در بهتر شدن شرایط کمک می کند.

روانشناس به هیچ عنوان از اعتماد و اطلاعات محرمانه مراجعین خود استفاده نمی کند و بسیار به حفظ این اطلاعات محرمانه اهمیت داده و محافظه کارانه عمل  می نماید.

ولیکن در برخی شرایط بسیار خاص مثل تجاوز به کودک، در خطر بودن شخص و دیگر مسائل، روانشناس برای کمک بیشتر و موثرتر به فرد..

این اطلاعات را با دیگر روانشناسان و یا پلیس و خانواده شخص در میان می گذارد زیرا موظف به گزارش این موارد و..می باشد.

توضیحات رزرو وقت روانشناسی

رزرو وقت روانشناسی به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی در تهران

از آنجا که امروزه اطلاعات افراد و شناخت ایشان نسبت به روانشناسی و مشاوره افزایش یافته است تعداد افراد کمی هستند که نخواهند برای بهبود احساسات شخصی، روابط درون فردی و بین فردی و دیگر مشکلات و دغدغه های خویش به روانشناس مراجعه کنند.

روانشناس به سبب تخصص لازم در حیطه مورد نظر خود اعم از زوج، کودک و مشاوره فردی و.. نیز می تواند به افراد کمک کند و در بهبود شرایط و وضعیت زندگی ایشان نقش موثری داشته باشد.

امروزه تکنولوژی بسیار فراتر از چیزی که می اندیشیدیم گشته و افراد می توانند علاوه بر رزرو وقت روانشناسی به صورت حضوری، از جلسات روانشناسی آنلاین با گوشی یا لپ تاپ و.. هم استفاده کنند و با کمک های اصولی و تخصصی روانشناس و نیز تلاش های خود به روند جلسات مشاوره و درمان ادامه داده و نتایج بسیار موثری را به دست آورد.

رزرو وقت روانشناسی

رزرو وقت روانشناسی

مشورت از متخصصان روان و عاطفه در تهران و سایر شهرها پس از رزرو وقت روانشناسی

روانشناس متخصص تنها به درمان بیماری های روانشناختی یا پیشگیری از آن ها نمی پردازد بلکه روانشناس می تواند بهترین کسی باشد که آدمی می تواند از وی مشورت گرفته و با او تصمیم گیری درستی را داشته باشد.

باید توجه نمود یک روانشناس متخصص هرگز به جای شخص مراجع تصمیم نمی گیرد و نظرات و عقاید شخصی خود را به مراجع تحمیل نمی کند تنها سعی می دارد به صورت اصولی و تخصصی مراجع را راهنمایی کرده و به او کمک کند بهترین تصمیم را برای خود و شرایطش بگیرد.

حتی در جلساتی که رزرو وقت روانشناسی به صورت آنلاین می باشد که یکی از بهترین و راحت ترین گزینه ها برای مشاوره و جلسات درمانی است روانشناس با مراجع صحبت کرده و در مواقع نیاز مراجع به با او صحبت می کند..

در صورتی که تنها تصویر یکدیگر را می بینند ولیکن می توانند ارتباط خوبی باهم گرفته و روانشناس متخصص می تواند به وی کمک های بسیاری کند.

رزرو وقت روانشناسی

چرا باید به رزرو وقت روانشناسی در سریع ترین زمان ممکن اهمیت داد؟

زمانی که شخصی از لحاظ جسمی دچار درد و بیماری می شود به نحوی که این حال بد، بسیار اذیت کننده بوده و آرامش را از وی دور گردانیده باشد سریعا به دکتر متخصص مراجعه می کند تا علت حال بدش را جویا شده و به درمان و بهبود آن بپردازد.

ولیکن وقتی حرف از درمان و بهبود مسائل روحی روانی و مشکلات سرکوب شده شخصی مثل خشم، افسردگی و تنهایی و..می شود بسیاری افراد نه تنها به دکتر متخصص روانشناسی به صورت حضوری مراجعه نکرده بلکه از خدمات و جلسات روانشناسی به صورت آنلاین و تلفنی هم استفاده نمی کنند تنها به این دلیل که به اشتباه معتقدند در طی زمان مشکلشان حل شده و حال روحی شان بهتر می گردد..

در حالی که اگر مشکلات روحی و فشارهای روانی سرکوب شوند یا آن ها را به حال خود رها نمود علاوه بر شدیدتر شدن مشکلات روحی، بر سلامت جسم هم اثر منفی داشته و مسبب مشکلات جسمی هم می گردد.

بنابراین افراد می توانند به روانشناس اعتماد نموده و به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری در تهران به رزرو وقت روانشناسی بپردازند و با مشکلات و دغدغه های ذهنی خود که سبب آزارشان می شود نجنگیده و آن ها را سرکوب نکنند.

در جلسات روانشناسی پس از رزرو وقت روانشناسی، مراجع با کمک های تخصصی روانشناس در مشاوره فردی،مشاوره خانواده، مشاوره زوجین و هر مسئله ای که به سبب آن به روانشناس مراجعه نموده نیز می تواند به پذیرش احساسات و مشکلات دست یابد و پس از پذیرش آن ها با اجرای تکالیف مد نظر روز به روز حال روحی و شرایط بهتری را تجربه کند.

رزرو وقت روانشناسی

دکتر روانشناس کیست؟

روانشناس کسی است که به صورت تخصصی به بررسی و ارزیابی مسائل و دغدغه های ذهنی، احساسات درونی و به طور کل سلامت روان می پردازد و در بهبود مهارت های رفتاری اشخاص بسیار موثر ایفای نقش می کند.

دکتر روانشناس فرقی نمی کند به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی در تهران یا هر شهر دیگری به مشاوره و درمان مراجع پس از رزرو وقت روانشناسی از سوی مراجع بپردازد زیرا به سبب تجربه و مهارت های تخصصی خویش به خوبی می تواند در بهبود وضعیت و شرایط روحی روانی شخص موثر واقع گردد.

روانشناس به صورت تخصصی به مشورت و صحبت با مراجع می پردازد.مشکلات و ریشه های این مشکلات را موشکافی کرده و به ارزیابی شخصیت مراجع با کمک او می پردازد تا وی با شناخت حقیقی احساسات و شخصیت خویش بتواند با کمک روانشناس در طی زمان بهبود یابد.تنها کافیست افراد با رزرو وقت روانشناسی در این جلسات حضور یابند.

رزرو وقت روانشناسی

بنابراین یادآور می شویم افرادی که دارای مشکلات روانشناختی و عصبی خاصی هستند که نیاز به درمان توسط روانپزشک دارند باید به ایشان مراجعه نمایند.

اگر فرضا تشخیص داده شود مراجعی باید توسط روانپزشک درمان شود روانشناس ایشان را به نزد وی ارجاع می دهد و به درمان ایشان نمی پردازد،پس هر فردی می تواند با تعیین و رزرو وقت روانشناسی و بهره مندی از این جلسات به بهبود وضعیت زندگی و احساسات خود بپردازد.

  • اگر فردی حساس و رود رنج است.
  • اگر فردی زود عصبانی می شود.
  • اگر نسبت به دیگران بی اعتماد است.
  • اگر تمایلی به ارتباط گیری و تعامل با دیگران را ندارد.
  • اگر دچار اضطراب می شود نیاز است که به رزرو وقت روانشناسی بپردازد.
  • اگر فردی تنها نیاز به درد و دل دارد و یا می خواهد مشورتی از روانشناس گیرد.
  • و..

می توانند به نزد روانشناس در تهران و یا شهری که در آن ساکن هستند مراجعه کرده و با کمک های تخصصی وی نسبت به قبل بسیار حال روحی بهتری داشته باشند.

اگر افراد بنا به هر دلیلی مثل ساعات کاری زیاد و یا مشکلات شخصی دیگر امکان و شرایط حضور در جلسات روانشناسی را ندارد می توانند به رزرو وقت روانشناسی به صورت آنلاین و تلفنی بپردازند، بدین گونه ایشان در هر محلی می توانند با روانشناس صحبت کرده و از جلسات درمانی بهره مند شوند.

رزرو وقت روانشناسی

آیا لازم است که از جلسات روانشناسی بهره مند شد؟

بله.هیچ انسانی نمی تواند ادعا کند که مشکلی در زندگی اش نداشته و تا به حال مسئله ای ناراحت و عصبانی اش نساخته.دکتر روانشناس به افراد کمک می کند در موقعیت هایی مثل ناراحتی و خشم ایشان چگونه واکنش نشان داده و در صورت حال روحی نامطلوب به بهبود حال ایشان کمک می کند.
بنابراین نیاز است که از تخصص یک روانشناس مجرب چه به صورت حضوری چه به صورت آنلاین و تلفنی بهره مند شد.

چه نوع مشکلات و مسائلی توسط روانشناس قابل درمان هستند؟

افراد بنا به هر دلیلی مانند اضطراب، غم از دست دادن شخصی عزیز، عدم توانایی برقراری ارتباط با دیگران، خجالتی بودن، عصبی بودن و واکنش های پرخاشگرانه غیر قابل کنترل، غرور و حسادت، بهبود روابط بین فردی و خانوادگی و بسیاری مسائل دیگر نیز می توانند به روانشناس مراجعه کنند.
پس روانشناس تنها به درمان مشکلات روانشناختی نپرداخته و با مشورت های تخصصی خود به همه افراد کمک می کند.

جلسات درمانی چند جلسه می باشد؟

تعداد جلسات درمانی ممکن است برای هر یک از اشخاص متفاوت باشد.گاهی پس از اتمام جلسات فرد نیازمند تعداد جلسات بیشتری است.طول جلسات هم نیز به همین صورت می باشد.ممکن است شخصی در چند ماه به بهبودی خوبی دست یابد و شخصی در یک سال و..
بنابراین این پاسخ نیازمند پاسخ تخصصی یک روانشناس مجرب و توانمند با در نظر گرفتن وضعیت مراجع می باشد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.