مایندیار
روانشناس ازدواج

روانشناس ازدواج

رزرو وقت مشاوره
دکتر روانشناس ازدواج نیز بر اساس اصول روانشناسی تخصصی به زوجین کمک می کند تا بیش از پیش خود و یکدیگر را شناخته و به سبب خودشناسی نیز احساسات موثرتری را در زندگی مشترک با یکدیگر ابراز دارند. بهره مندی از کمک های دکتر روانشناس ازدواج کمک می کند زوجین ارتباط سازنده و موثری با یکدیگر داشته باشند و عشق خالصانه را در کنار یکدیگر تجربه کنند. لذا دکتر روانشناس می تواند هم به صورت حضوری در مرکز مشاوره روانشناسی و هم به صورت آنلاین و تلفنی در تهران و سایر شهرها به زوجین در شروع زندگی مشترک کمک کند.

روانشناس ازدواج میتواند در موارد زیر به شما کمک کند

تعهد شناخت زوجین با خصوصیات رفتاری یکدیگرارتباط سازنده و افزایش مهارت های ارتباطی با یکدیگرداشتن زندگی شاد همراه با علاقه و اعتماد نیاز سنجی و همراه بودن در هر زمانابراز علاقه صحیح کلامی و جنسیافزایش مهارت های حل مسئله همدلی کردن با یکدیگرافزایش خودشناسی و خود دوستی افزایش مهارت های ارتباط جنسیاحترام به یکدیگرحفظ حریم شخصی و خصوصی یکدیگر در زندگی مشترکگذشت و فداکاریدوستی و صمیمیت زوجین با یکدیگرگوش شنوا بودن

مراحل روانشناسی ازدواج

1آشنایی دکتر روانشناس با زوجین

دکتر روانشناس با هر یک از زوجین و خصوصیات شخصیتی و رفتاری اش آشنا می گردد.در این جلسات بسیار مهم است که دکتر روانشناس ازدواج از فرزند چندم خانواده بودن، شغل و تحصیلات و فرهنگ هر یک از زوجین و نیز اطلاع از علت مراجعه به جلسات روانشناسی را اطلاع کسب کند.

2علت یابی علاقه طرفین به یکدیگر توسط دکتر روانشناس

دکتر روانشناس علت علاقه هر یک از زوجین و دلیل منطقی ایشان را برای انتخاب یکدیگر جویا می شود.اینکه چرا تصمیم به ازدواج با یکدیگر گرفته اند و چه دلایلی سبب می گردد بر روی تصمیم شان پافشاری کرده و عقب نکشند.

3برگزاری آزمون در جلسات به سبب شناخت عواطف و هیجانات یکدیگر

دکتر روانشناس به جهت اینکه شناخت کامل تری از هر یک از زوجین به دست آید تا بتواند به طور صحیح و اصولی تر به حل مسائل زوجین بپردازد از آزمون که عموما آزمون های شخصیت هستند بهره می گیرد.

4درمان مشکلات روانشناختی زوجین در صورت وجود

در صورتی که پس از آزمون مشخص گردد یکی از زوجین یا هر دو دارای مشکل روانشناختی خاصی می باشند نیز روانشناس به ایشان کمک می کند تا این مشکل در فرد کاهش یافته و بهبود گردد.

5آموزش نحوه برقراری ارتباط با یکدیگر

در انتها روانشناس ازدواج آموزش های تخصصی و اصولی روانشناسی در جهت زندگی مشترک سالم را به زوجین آموزش می دهد زیرا نیاز است که زوجین پیش از شروع زندگی مشترک از این آموزش ها آگاهی یافته و به هنگام مواجه شدن با مسائل متعدد بهترین واکنش را نشان دهند.

سوالات متداول روانشناس ازدواج

1ویژگی ها و معیارهای روانشناس ازدواج مجرب و کاربلد چیست؟

روانشناس خوب و مجرب نیز هیچگونه دخالتی در تصمیم گیری نهایی زوجین نکرده و تنها به ایشان کمک می کند روشن تر و با دید باز تری بر اساس اصول روانشناسی فکر کرده و خود نیز تصمیم شان را بگیرند.

لذا وی هیچ نظری مبنی بر اینکه زوجین باید چه کار کنند بیان نداشته و تنها به ارائه پیشنهادات و راهکارهای بهبود روابط زوجین می پردازد.

از دیگر ویژگی های یک روانشناس مجرب نیز عدم قضاوت و سوگیری در جلسات مشاوره روانشناسی می باشد، وی باید به صحبت های هر دو شخص گوش داده و بی طرفانه به هر دو فرد کمک کند.

بنابراین بسیار مهم است که دکتر روانشناس چه به صورت جلسات حضوری در مرکز مشاوره در تهران یا سایر شهرها و چه به صورت آنلاین و تلفنی نیز به حرف های زوجین گوش فرا داده و احساسات شخصی خویش را دخیل نکند.

2چه زمانی نیاز است که زوجین به نزد دکتر روانشناس ازدواج بروند؟

هر زمان که زوجین احساس کنند با مراجعه به دکتر روانشناس ازدواج می توانند رابطه بهتری داشته باشند نیز می توانند به دکتر روانشناس ازدواج مراجعه کرده و از راهنمایی های ایشان بهره مند شوند.

فرقی نمی کند زوجین همچنان در مرحله آشنایی باشند یا حتی چندین ماه و چندین سال از شروع زندگی شان گذشته باشد در هر زمان زوجین می توانند به نزد روانشناس ازدواج مراجعه کنند.

همچنین بهتر است یادآور شد حتما نیازی نیست که زوجین از مشکل و اختلافی رنج ببرند تا تصمیم به مراجعه نزد روانشناس را گیرند..

بلکه می توانند پیش از شروع زندگی مشترک به جهت آموزش مهارت های تخصصی داشتن رابطه سالم و صمیمانه نیز به دکتر روانشناس برای داشتن زندگی بهتر مراجعه کنند.

3اهمیت بهره مندی از کمک های تخصصی روانشناس ازدواج چیست؟

دکتر روانشناس ازدواج کمک می کند زوجین بتوانند با مهارت های ارتباطی بهتری با یکدیگر در تعامل بوده و رابطه ای صمیمانه را با یکدیگر داشته باشند.

به سبب بهره مندی از راهنمایی های تخصصی روانشناس نیز زوجین می آموزند بیشتر به یکدیگر اعتماد نموده و با یکدیگر دوست باشند.

درمی یابند در زندگی مشترک احترام گذاشتن به یکدیگر به مراتب یک پله از عشق و دوست داشتن بالاتر است و عشق و دوست داشتن با احترام است که معنی پیدا می کند.

کمک های تخصصی روانشناس ازدواج سبب می گردد زوجین زندگی بهتری را در کنار یکدیگر طی کرده و لحظات خوبی را در هر شرایط خوب و بد با یکدیگر تجربه کنند.

دکتر روانشناس تاثیر بسزایی در آرامش و حال روحی خوب زوجین در کنار یکدیگر دارد.

4آیا می توان به صورت آنلاین و تلفنی با روانشناس ازدواج صحبت کرد؟

بله مراجعه نزد روانشناس ازدواج تنها به صورت جلسات حضوری در مرکز مشاوره روانشناسی نبوده بلکه می توان به صورت جلسات آنلاین و تلفنی در تهران یا در هر شهر دیگری از کمک های روانشناس ازدواج بهره مند شد.

لذا در صورت نیاز و تایید روانشناس نیز زوجین می توانند هر دو در کنار یکدیگر در جلسات مشاوره حضور پیدا کنند.

لذا بهره مندی از جلسات مشاوره روانشناسی ازدواج به صورت آنلاین و تلفنی در هر زمان و مکان مزیت بسیار خوبی است..

به خصوص برای زوجینی که بیشتر اوقات روز را مشغول به کار هستند و فرصت مراجعه حضوری به مرکز مشاوره روانشناسی در تهران یا شهری که در آن ساکن هستند ندارند.

5آیا روانشناس ازدواج تصمیم به ادامه یا قطع شدن رابطه زوجین می گردد؟

خیر همانطور که پیشتر اشاره شد روانشناس ازدواج هیچگونه نظری مبنی بر اتمام یا ادامه یافتن رابطه زوجین نمی زند و تنها بی طرفانه به ارائه راهکارها و پیشنهادات درمانی تخصصی می پردازد.

در جلسات روانشناسی نیز روانشناس ازدواج کمک می کند زوجین روزنه دید بازتری داشته و تمامی جوانب را به درستی در نظر گیرند و علاوه بر تصمیمات احساسی  و پیشگیری از احاطه عقل توسط قلب نیز، زوجین بر اساس قوه تعقل نیز به تصمیم جدی دست می یابند.

پس دکتر روانشناس کمک می کند زوجین بتوانند با شناخت نیازها و خصوصیات اخلاق یکدیگر زندگی مشترک خوبی را با هم آغاز کنند.

6رایج ترین مشکلات مشترک بین زوجین در جلسات روانشناسی چیست

رایج ترین مشکلاتی که به سبب آن ها زوجین به نزد مشاور و روانشناس ازدواج رجوع می کنند عبارتند از:

خیانت

مشکلات جنسی

دخالت والدین

بیکاری

سوء مصرف سیگار، الکل  و دخانیات

دست به زن داشتن

بی اعتمادی و شکاکیت

تضادهای فکری

 

7معیارهای پایداری زندگی مشترک چیست؟

نمی توان به طور قطع پایداری یک زندگی را با اطمینان بیان نمود زیرا هر زوج دارای خصوصیات شخصیتی متفاوتی هستند و نمی توان از این مسئله چشم پوشی کرد ولیکن به طور کل برخی معیارها تاثیر بسزایی در بهبود زندگی مشترک و رابطه دو طرفه زوجین دارد که عبارتند از:

اعتماد زوجین به یکدیگر

احترام

متعهد و وفادار بودن

حداقل میزان تضادهای فکری

اهمیت به سلامت روان یکدیگر

اهمیت به پیشرفت و رشد شخصی و بین فردی یکدیگر

تشویق و افتخار کردن به یکدیگر

و..

8چگونه می توان به شریک عاطفی عشق ورزید؟

می توان با دوست بودن محبت و ابراز علاقه خالصانه ای را به شریک عاطفی ابراز نمود.زمانی که در هر زمان در هر شرایط خوب و بد در کنار یکدیگر بوده و به درک و همدلی با همسر بپردازد.

زمانی که زوجین به یکدیگر اعتماد داشته و نسبت به یکدیگر متعهد باشند نیز به خوبی می توانند عشق خود را به یکدیگر نشان دهند.

از دیگر راه های عشق ورزیدن به همسر نیز توجه به احساسات و علایق وی می باشد.

می توان با ابراز محبت کلامی مثل دوستت دارم و یا ابراز علاقه جسمانی و جنسی نیز میزان عشق و علاقه را ابراز نمود.

لذا بهترین پیشنهادی که می توان به زوجین داد این است که احساسات خود را خالصانه در زندگی مشترک مطرح سازند.اگر فرد از مسئله ای رنچ می برند آن را بیان کرده و از همسر خود بخواهد در بهبود وضعیت به او کمک کند.

به قولی همدردی و همدلی بین زوجین و رازداری ایشان می تواند یکی از نشانه های بساز خوب عشق می باشد.

9اختلافات زوجین ناشی از چیست؟

اختلافات زوجین می تواند ناشی از دلایل گوناگونی باشد ولیکن از مهم ترین دلایلی که سبب شدت گرفتن اختلافات زوجین می گردد عدم حل مسئله و همفکری برای رفع مشکل می باشد و این نیز سبب می گردد اختلافات و مشکلات زوجین به مرور شدت یابند.

ولیکن زوجین می توانند به صورت مراجعه حضوری به مرکز مشاوره روانشناسی یا به صورت آنلاین و تلفنی در تهران و سایر شهرها با کمک های تخصصی مشاور نیز به بهترین نتایج دست یابند.

با بهره مندی از جلسات مشاوره روانشناسی افراد می توانند با کمک دکتر روانشناس با دیدی بهتر به مسائل نگاه کنند.اختلافات زوجین ناشی از عدم درک یکدیگر و جنگیدن با یکدیگر به جای صلح و همفکری می باشد.

همچنین الگوی رفتاری غلط بین افراد یعنی قهر کردن نیز می تواند سبب بروز اختلافات شدید گردد.

10چرا بین برخی زوجین پس از گذشت زمان از ازدواج، رابطه رو به سردی می رود؟

گاهی در طی زمان زوجین فراموش می کنند که چگونه به یکدیگر محبت کنند، فراموش می کنند که عشق ورزیدن به یکدیگر چگونه است..

در طی زمان زوجین به وجود یکدیگر عادت کرده و به سبب تصور همیشگی بودنشان در کنار یکدیگر کمتر به هم ابراز علاقه می کنند..

و یا در طی زمان دچار تضادهای فکری متعددی شده و به جای حل کردن آن ها ترجیح می دهند از یکدیگر دور باشند.

این نیز می تواند تا حدودی به میزان غرور طرفین در زندگی مشترک وابسته باشد.

اصولا زوجینی که در ابراز علاقه چه به صورت کلامی چه جنسی خساست به خرج داده و تنها منتظرند طرف مقابل آغاز کننده ابراز علاقه و درخواست رابطه جنسی را دهد، نیز پس از مدتی رابطه شان رو به سردی می رود.

زیرا ایشان فراموش کرده اند چقدر نیاز به ابراز علاقه از سوی یکدیگر دارند و وجودشان با عشق ورزیدن به یکدیگر دلگرم می گردد.

لذا توصیه می گردد زوجینی که رابطه شان دچار سردی شده به از راهنمایی های تخصصی دکتر روانشناس ازدواج به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی در مرکز مشاوره روانشناسی در تهران و سایر شهرها بهره مند شوند.

توضیحات روانشناس ازدواج

دکتر روانشناس ازدواج کیست؟

دکتر روانشناس ازدواج کسی است که به سبب اصول روانشناسی و بر اساس معیارهای تخصصی نیز به زوجین کمک می کند تا به شناخت بهتری از یکدیگر رسیده و بهترین تصمیم را برای آینده شان با یکدیگر اتخاذ کنند و در صورت وجود هر گونه مشکل و اختلاف نیز با کمک روانشناس به حل آن بپردازند.

لذا دکتر روانشناس ازدواج به صورت حضوری در مرکز مشاوره و نیز آنلاین و تلفنی در تهران و دیگر شهرها به مشاوره با زوجین پرداخته و به ایشان کمک می کند زندگی بهتری را در کنار یکدیگر تجربه کنند.

روانشناس ازدواج

مهم ترین مزایای بهره گیری از کمک های تخصصی دکتر روانشناس ازدواج به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی

 • زوجین می توانند رابطه صمیمانه تر و بهتری را با یکدیگر داشته باشند.
 • زوجین در تصمیم گیری ها به یکدیگر کمک کرده و احساسات و نیازهای یکدیگر را محترم می شمارند.
 • زوجین می آموزند به هنگام بروز مشکلات چگونه به حل مسئله بپردازند.
 • زوجین به ارزش وجودی خود و یکدیگر دست می یابند و همدیگر را حقیر نمی شمارند.
 • بهره مندی از جلسات مشاوره روانشناسی ازدواج کمک می کند زوجین به حریم شخصی یکدیگر احترام گذاشته و خط قرمزها را رد نکنند.
 • روانشناس ازدواج کمک می کند زوجین به رشد فردی یکدیگر کمک کنند.
 • میزان آرامش روحی و روانی زوجین در زندگی مشترک پس از مراجعه به دکتر روانشناس ازدواج افزایش می یابد.
 • اعتماد به یکدیگر و تعهد و وفاداری زوجین نسبت به یکدیگر ارتقاء می یابد.
 • و..

روانشناس ازدواج

برخی وظایف دکتر روانشناس ازدواج در مرکز مشاوره روانشناسی در تهران و سایر شهرها

 • بررسی میزان خصوصیات اخلاقی مشترک بین زوجین
 • بررسی اهداف زوجین از بابت ازدواج با یکدیگر توسط روانشناس ازدواج
 • بررسی مشکلات و اختلالات روانشناختی زوجین و درمان آن ها
 • ارائه راهکارهای درمانی به منظور پیشگیری از بروز مشکل یا درمان آن
 • برگزاری جلسات مشاوره فردی برای زوجین
 • برگزاری جلسات مشاوره جنسی برای زوجین
 • مشاوره خیانت
 • مشاوره طلاق و جدایی به زوجین
 • و..

لذا دکتر روانشناس ازدواج به خوبی و با صبر و حوصله به حرف های زوجین گوش داده و به حل مشکلات و دغدغه های ایشان می پردازد تا زوجین زندگی بهتری را در کنار یکدیگر پیش برند.

روانشناس ازدواج

چگونه می توان تشخیص داد که زوجین نیازمند مراجعه به روانشناس ازدواج هستند؟

با وجود برخی ابهامات نیز معین می گردد زوجین نیاز به مشاوره خانواده یا روانشناس ازدواج هستند یا خیر که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • عدم شناخت کامل یکدیگر به سبب ازدواج سنتی
 • ازدواج کردن در سنین کم
 • رو به رو شدن با مشکلات مالی
 • افزایش میزان تضادهای فکری زوجین در طی زمان
 • وجود طلاق در بین اعضای خانواده یکی از زوجین
 • عدم علاقه عاطفی و جنسی به یکدیگر
 • بروز دعواهای متعدد
 • بی اعتمادی و شکاکیت
 • خیانت
 • اعتیاد
 • عدم ارضای نیازهای عاطفی و جنسی در زندگی مشترک
 • و..

بنابراین اگر زوجین حتی یکی از این موارد را در زندگی مشترک خود با همسرشان احساس کردند بهتر است از کمک های تخصصی روانشناس ازدواج خوب و کاربلد به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی نیز بهره مند شده و از این مسئله به سادگی عبور نکنند زیرا این مشکلات می توانند با نادیده انگاشته شدن شدت یافته و رابطه زوجین را بیش از حد دچار مشکل کند.

روانشناس ازدواج

علت اهمیت بهره مندی از جلسات دکتر روانشناس ازدواج خوب و مطمئن به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی

فرقی نمی کند افراد در تهران پایتخت ایران زندگی می کنند یا در سایر شهرها، لذا همه افراد نیاز به مراجعه به دکتر روانشناس در منطقه ساکن خود هستند ولیکن اگر برخی علاقه دارند از کمک های دکتر روانشناسی در شهر دیگر بهره مند شود می تواند از جلسات آنلاین و مشاوره تلفنی ایشان استفاده کند.

لذا زوجین می توانند به سبب بهره گیری از این جلسات بهتر از قبل با یکدیگر زندگی کرده و کمتر دچار اختلاف و درگیری شوند.اگر یکی از زوجین دارای مشکلاتی مثل افسردگی یا پرخاشگری و.. باشد دکتر روانشناس ازدواج به خوبی با ایشان صحبت کرده و به درمان وی می پردازد تا این مشکل در زندگی مشترک زن و مرد شدت بیشتری پیدا نکند.

به سبب بهره مندی از راهکارهای درمانی روانشناس ازدواج نیز اختلافات و درگیری های تکراری بین زوجین کاهش یافته و ایشان می توانند با در نظر داشتن صلاحدید خویش با یکدیگر بدون قهر و دعوا به حل مشکلات بپردازند.پس مشاوره روانشناسی ازدواج به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی در تهران در مرکز مشاوره روانشناسی می تواند بسیار به زوجین کمک کرده و از بروز اختلافات شدیدتر و طلاق و خیانت، افسردگی و.. جلوگیری به عمل آورد.

روانشناس ازدواج

دکتر روانشناس خوب و مطمئن چه خصوصیاتی دارد؟

قابل اعتماد است-بدون سوگیری و دخالت احساسات و عقاید شخصی به زوجین کمک می کند-راهکارهای درمانی متناسب با شرایط زوجین را ارائه می دهد-به خوبی به حرف های زوجین گوش فرا می دهد-برای زوجین تصمیم گیری نمی کند و تنها به ارائه نظرات تخصصی و پیشنهادات روانشناسی می پردازد و..

آیا می توان به صورت آنلاین با دکتر روانشناس ازدواج صحبت نمود؟

بله مهم ترین مزیت بهره مندی از جلسات تخصصی روانشناسی ازدواج نیز فراهم بودن برگزاری این جلسات به صورت آنلاین و تلفنی در تهران و سایر شهرها می باشد.

چرا بهتر است به روانشناس ازدواج مراجعه کرد؟

در محتوا به این سوال به طور کامل پاسخ داده شده است و افراد می توانند به مطالعه این بخش از محتوا بپردازند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.