مایندیار
مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج

رزرو وقت مشاوره
از آنجایی که در عصر امروز زوجین بسیاری علاقه دارند پیش از ازدواج به شناخت کامل و مطمئن تری از هم برسند و بتوانند مهارت های شروع یک زندگی مشترک را اصولی تر آموخته و زندگی پایداری را داشته باشند بهترین راهی که می توان به زوجین برای اتخاذ این شناخت و ارتباط بهتر و موثرتر توصیه نمود؛ بهره مندی از جلسات مشاوره ازدواج می باشد. زوجین می توانند با کمک های تخصصی مشاور در مشاوره ازدواج علاوه بر خودشناسی به شناخت خصوصیات یکدیگر دست یافته و در زندگی مشترک واکنش ها و پاسخ های رفتاری مناسبی را ابراز دارند.

مشاوره ازدواج میتواند در موارد زیر به شما کمک کند

آشنایی زوجین با خصوصیات شخصیتی یکدیگرشناخت نقاط قوت و ضعف فردی توسط هر یک از زوجینیادگیری مهارت های ارتباطی با یکدیگرچگونگی حل اختلافات و تعارضات شناخت اهداف یکدیگرشناخت علایق و امیال یکدیگر یادگیری نحوه همدلی و فداکاریاحترام و وفاداریحفظ حریم شخصی یکدیگرچگونگی بررسی مسائل مربوط به اهداف مالی نحوه درک و بخشش اشتباهات یکدیگرکمک به رشد فردی هر یک از زوجینآموزش ابراز علاقه صحیح کلامی و جنسی پس از ازدواج

مراحل مشاوره ازدواج

1اطمینان مشاور از علاقه دو طرفه زوجین نسبت به یکدیگر

مشاور ازدواج در ابتدا از علاقه زوجین نسبت به یکدیگر اطمینان حاصل می کند.در مشاوره ازدواج علاوه بر علاقه به ظاهر و خصوصیات رفتاری نیاز است که کشش جنسی زوجین به یکدیگر هم در میان باشد. به همین سبب مشاور خیلی دقیق این مسئله را توسط زوجین موشکافی می کند.

2آشنایی با هر یک از زوجین

مشاور سعی می کند اطلاعاتی اعم از شغل، تحصیلات،فرزند چندم خانواده بودن، اصالت زوجین و..را به دست آورد و با خصوصیات شخصیتی هر یک از زوجین آشنا شود.

3بیان اهداف و دلایل ازدواج با یکدیگر توسط زوجین

مشاور از زوجین درخواست می کند دلایل انتخاب یکدیگر را علاوه بر در نظر گرفتن احساسات بلکه با عقل و منطق بیان دارند و لحاظ دارند که چرا تمایل به تشکیل زندگی مشترک با یکدیگر را دارند.

4آموزش های ارتباطی زندگی زناشویی توسط مشاور ازدواج

مشاور در جلسات مشاوره ازدواج مهارت های ارتباطی درست و اصولی را به زوجین آموزش می دهد. تا زوجین بتوانند به خوبی در برابر هر مسئله ای با یکدیگر به خوبی رفتار کرده و نسبت به اتفاقات واکنش صحیحی ابراز دارند.

5برگزاری آزمون های شخصیت توسط مشاور

مشاور با موافقت زوجین آزمون های شخصیتی مثل آزمون نئو یا MMPI را از زوجین می گیرد تا هر یک بهتر و واضح تر با خصوصیات اخلاقی هم آشنا شده.. و در صورت نیاز به حل برخی مشکلات اخلاقی با کمک مشاور و جلسات مشاوره فردی و مشاوره ازدواج بپردازند.

6درمان مشکلات روانشناختی زوجین

در صورتی که پس از بررسی نتایج آزمون ها مشخص گردد هر یک از زوجین مشکلاتی مثل افسردگی یا اضطراب و..را دارند مشاور به ایشان کمک می کند تا این میزان این مشکلات کاهش یافته و بهبود یابند.

سوالات متداول مشاوره ازدواج

1آیا حتما باید اختلافاتی بین زوجین باشد تا به مشاوره ازدواج بیایند؟

خیر.حتی زوجینی هم که شناخت نسبتا خوبی از یکدیگر دارند و به سبب این شناخت و علاقه ای که به یکدیگر دارند به زودی زود قرار است ازدواج کنند..

می توانند برای شناخت بهتر خصوصیات یکدیگر و یا یادگیری مهارت های صحیح ارتباطی با یکدیگر و ابراز علاقه کلامی و جنسی عاشقانه نیز به جلسات مشاوره ازدواج مراجعه کرده و شناخت و علاقه شان به یکدیگر را پس از جلسات مشاوره افزایش دهند.

این زوجین در طی زندگی مشترک خود درمی یابند که زندگی زیبایشان به سبب جلسات مشاوره ازدواج رنگ و روی زیباتری به خود می گیرد.

2ضرورت بهره مندی از جلسات مشاوره ازدواج چیست؟

زوجینی هستند که مشکلات و اختلافات کمی با یکدیگر دارند ولیکن از طرفی نمی دانند در برابر این اختلافات کوچک چگونه واکنش صحیحی نشان دهند.

ایشان رابطه عاطفی بسیار خوبی دارند ولی به سبب این اختلافات کوچک نگران آینده شان پس از ازدواج هستند با این حال به نزد مشاور نمی آیند!

در حالی که با بهره گیری از جلسات مشاوره ازدواج این اختلافات کوچک ریشه کن شده و یا زوجین یاد می گیرند به هنگام بروز این اختلاف نیز چگونه با یکدیگر برخورد کنند.

لذا زوجین پس از جلسات می دانند به هنگام بروز اختلاف و تعارضات را پذیرفته و به آن واکنش صحیحی نشان دهند.

بنابراین مشاوره ازدواج که تاثیرات شگرف دیگری هم دارد می تواند بسیار به زوجین در افزایش میزان علاقه و ارتباط صحیح شان با یکدیگر  کمک کند.

3هدف اصلی جلسات مشاوره ازدواج چیست؟

مهم ترین هدف جلسات مشاوره ازدواج تحکیم بنیان زندگی مشترک زوجین می باشد.از آنجا که بسیاری از جدایی های زوجین به سبب اختلافات و تضادهای فکری می باشد مشاور در این جلسات به زوجین کمک می کند در صورت وجود تضادهای فکری چگونه با یکدیگر رفتار کنند.

زوجین یاد می گیرند واکنش درستی نسبت به اختلافات یکدیگر دهند و انتظار نداشته باشند که اختلافی بینشان وجود نداشته باشد.

بنابراین جلسات مشاوره ازدواج بسیار در پایداری روابط و زندگی مشترک زوجین موثر می باشد.و هدف اصلی و اساسی مشاوران نیز همین است.

4ملاک های انتخاب همسر چیست؟

✅ مهم است که زوجین نسبت به یکدیگر علاقه داشته باشند.

✅ زوجین باید نسبت به یکدیگر کشش جنسی داشته باشند.

✅ زوجین باید نسبت به مسائل مالی یکدیگر اهمیت دهند و مسائل مالی را کم اهمیت جلوه ندهند.

✅ مهم است که زوجین عقاید و فرهنگ مشترکی با هم داشته باشند.

✅ زوجین باید به یکدیگر اهمیت داده،از خوشحالی یکدیگر خوشحال و از ناراحتی یکدیگر ناراحت شوند و سعی کنند حال یکدیگر را بهتر کنند.

✅ مهم است که زوجین اهداف مشترکی با هم داشته باشند.

✅ یکی از ملاک های انتخاب همسر این است که باید زن یا مرد یکدیگر را رشد داده و به هم در پیشرفت و ترقی خود کمک کنند.

✅ با تجربه بودن و مهارت های ارتباطی شخص مثل کنترل پرخاشگری، درک و پذیرش، احترام و عزت نفس داشتن و..نیز نیاز است که در فرد مورد نظر وجود داشته باشد.

5آیا زوجین پس از آغاز زندگی مشترک می توانند به نزد مشاور ازدواج بیایند؟

بله.مشاوره ازدواج علاوه بر کمک به زوجینی که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند می تواند به عنوان زوج درمانی برای زوجین موثر واقع گردد و به ایشان برای بهبود روابط و اختلافات شان کمک کند.

6جلسات مشاوره ازدواج حتما باید به صورت حضوری برگزار شوند؟

خیر.امروزه با پیشرفت تکنولوژی نیز به سبب وجود تلفن همراه و لپ تاپ و..می توان از جلسات مشاوره ازدواج آنلاین و تلفنی هم بهره برد.بنابراین محدودیتی در برگزاری جلسات مشاوره ازدواج وجود ندارد.

7آیا نیاز است که والدین در جلسات مشاوره ازدواج حضور داشته باشند؟

گاهی اوقات زوجینی که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند از مخالفت های پدر یا مادر یکی از طرفین یا هر دو خانواده نیز رنج می برند.

مشاور ازدواج پس از صحبت با زوجین و اطمینان از رابطه خوب زوجین با یکدیگر و نبود مشکل اساسی بین آن دو، در جلسات پایانی مشاوره ازدواج از والدینی که با این ازدواج مخالف هستند دعوت به حضور در جلسات مشاوره می کند.

مشاور دلیل مخالفت والدین را جویا می شود و در صورتی که ازدواج زوجین با یکدیگر از نظر اصول روانشناسی مشکلی نداشته باشد این مسئله را به والدین بیان کرده و کمک به تصمیم گیری بهتر والدین می کند.

8مهم ترین و رایج ترین سوالات در جلسات مشاوره ازدواج چیست؟

در جلسات مشاوره ازدواج، مشاور به جهت شناخت بهتر خصوصیات شخصیتی، میزان تمایل جنسی زوجین به یکدیگر، علایق و اهداف ازدواج و شخصی و.. نیز سوالاتی را از هر یک از زوجین می پرسد تا به شناخت دقیقی از آن ها برسد.

در صورتی که با این سوالات مشاور دریابد یک یا هر دو فرد دارای مشکلات  روانشناختی هستند به آن ها کمک می کند تا به کاهش و بهبود آن بپردازند.

در ادامه نمونه سوالاتی از مشاوره ازدواج را بیان می داریم که پیشنهاد می کنیم زوجینی که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند به مطالعه آن بپردازند.

9چطور می توان به مشاور ازدواج اعتماد نمود؟

مشاور ازدواج به سبب شغل خود و قوانین موجود در آن می تواند بهترین فردی باشد که زوجین می توانند به وی اعتماد کنند..

زیرا مشاور ازدواج بسیار به حریم شخصی هر یک از زوجین اهمیت می دهد و بین آن ها اختلافی را  ایجاد نمی کند.

لذا بهتر است زوجین مسئله ای را از مشاور ازدواج پنهان نکنند و با وی صادق باشند.

در صورتی که مسئله ای وجود داشته باشد که نیاز به اطلاع یکی از طرفین زوجین فرضا مرد داشته باشد مشاور این موضوع را به زن اطلاع داده و پس از صحبت با او مسئله مورد نظر را برای بهبود روابط زوجین و پیشگیری از بروز اختلافات اساسی در آینده به مرد بیان می دارد.

10جلسات مشاوره ازدواج بلند مدت است یا کوتاه؟

تعداد این جلسات در بیشتر مواقع کوتاه است مگر اینکه بین زوجین اختلافات یا مسائلی دیگر وجود داشته باشد که نیازمند حل این موضوعات و بررسی بیشتری توسط مشاور ازدواج باشد.

توصیه می گردد زوجین به مشاور اعتماد نموده و در پیشبرد جلسات مشاوره ازدواج صبور باشند و عجله ای برای اتمام این جلسات نداشته باشند تا زن و مرد با کمک های تخصصی مشاور بتوانند به تصمیم گیری درستی برای شروع زندگی مشترک و یا اتمام آن بگیرند.

لازم به ذکر است مشاور ازدواج هرگز نظر و تصمیم شخصی خود را برای ادامه یا اتمام رابطه بیان نمی دارد و تنها در تصمیم گیری بهتر به زن و مرد کمک می کند.

توضیحات مشاوره ازدواج

منظور از مشاوره ازدواج چیست؟

مشاوره ازدواج که همان مشاوره پیش از ازدواج و به نوعی زوج درمانی محسوب می شود به سبب کمک و راهنمایی زوجین برای آموختن نحوه ارتباط موثر با یکدیگر و زندگی پایدارتر می باشد.

مراجعه به مرکز جلسات مشاوره ازدواج چه به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی به زوجین کمک می کند با راهنمایی های تخصصی و اصولی یک مشاور مجرب بتوانند علاوه بر شناخت خصوصیات شخصیتی خودشان به بینش بهتری از یکدیگر رسیده، با وظایف و مسئولیت های خود در زندگی مشترک و در قبال همسرشان بیشتر آشنا شده و آگاه شوند که با چگونه ارتباط برقرار کردن با یکدیگر بتوانند زندگی بادوام تر و  پایداری را در کنار یکدیگر تجربه کنند.

مشاوره ازدواج

مشاور ازدواج کیست و چه وظایفی دارد؟

مشاور ازدواج کسی است که به صورت تخصصی و بنا بر اصول روانشناسی در مرکز مشاوره ازدواج هم به صورت حضوری و هم آنلاین و تلفنی به بهترین نحو به زوجین کمک می کند تا رابطه بهتری با یکدیگر داشته و بتوانند با شناخت ویژگی های اخلاقی یکدیگر به خوبی با هم رفتار کرده و به هنگام مشکلات به جای قهر و ناراحتی و دعواهای متعدد، بتوانند بر مشکلات فائق آمده و به یکدیگر کمک کنند تا تصمیمات مناسب و خوبی را اتخاذ کنند و مسئله پیش آمده را حل کنند.

مشاوره ازدواج

برخی وظایف مشاور ازدواج در مرکز درمان مشاوره ازدواج در تهران

 • بررسی اختلافات و تضادهای فکری زوجین
 • بررسی تفاوت های تحصیلاتی زوجین
 • بررسی عقاید و مذهب زن و مرد
 • مشاوره طلاق به زوجین
 • مشاوره خیانت در مرکز مشاوره ازدواج در تهران
 • مشاوره رابطه جنسی
 • مشاوره فردی به هر یک از زوجین
 • مشاوره کنترل پرخاشگری زوجین

و مسائل و مشکلات متعدد دیگر که به سیب تخصص مشاور ازدواج می توانند کاهش یافته و بهبود یابند.

✅ دکتر مشاور خانم یا آقا در بهترین مرکز مشاوره و درمان نیز بسیار خوب می داند که مهم ترین اصل در پایداری بنیان یک خانواده داشتن افکار مشترک و تکمیل کننده می باشد.

ولیکن اگر زوجینی که یکدیگر را دوست دارند دارای تضادهای فکری کمی باشند دکتر مشاور خانم یا آقا در جلسات مشاوره ازدواج به هر دو فرد کمک می کند تا زمانی این افکار متفاوت به دیگری آسیب نمی زند به پذیرش تضادهای فکری یکدیگر بپردازند و واکنش صحیحی در قبال این مسئله بدهند.

در صورتی که اختلافات و تضادهای فکری زوجین بیش از حد بود مشاور از راه های تخصصی دیگری برای بررسی وضعیت رابطه زوجین پیش می گیرد و در جلسات مشاوره ازدواج به آن ها کمک می کند تا اختلافاتشان را به آهستگی حل کنند.

✅ مشاور ازدواج به بررسی میزان اختلاف تحصیلاتی زوجین می پردازد و به جهت پیشگیری از اختلافاتی که احتمال دارد در آینده به سبب این میزان اختلاف پیش آید می کوشد تا راهنمایی های لازم را بسیار خوب و تخصصی به بهترین شکل ممکن بیان دارد تا زوجین با مشکلی بر نخورند.

✅ بهترین مشاور ازدواج چه به صورت حضوری په آنلاین و تلفنی نیز به بررسی عقاید و مذهب زوجین می پردازد زیرا طبق مطالعات بهتر است زوجین عقاید مذهبی مشترکی داشته باشند تا به مشکلی بر نخورند مگر اینکه هر دو این مسئله را پذیرفته باشند که نیازمند بررسی تخصصی توسط مشاور ازدواج می باشد.

در بهترین مرکز مشاوره ازدواج همیشه مشاورین آقا یا مشاورین خانم راهنمایی هایی را به زوجینی عقاید مذهبی مشترکی ندارند بیان می دارند تا میزان احتمال اختلاف بر سر این مسئله به حداقل برسد.

بنابراین پیشنهاد می گردد زوجینی که عقاید متفاوتی دارند حتما از مشورت های تخصصی مشاور و روانشناس غافل نشده و مطمئن باشند بهترین مشاور ازدواج هرگز عقاید شخصی خود را در جلسات مشاوره ازدواج نه تنها بر سر این مسئله بلکه برای هیچ یک از مسائل زوجین تحمیل نمی کند.

✅ یکی از مشاوره هایی که در مرکز مشاوره چه در تهران چه در شهری دیگر به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی انجام می گیرد مشاوره طلاق برای زوجینی است که قصد دارند از یکدیگر جدا شوند.

بهترین دکتر مشاور ازدواج در جلسات زوج درمانی و مشاوره ازدواج سر منشا و  ریشه اختلافات زن و شوهر را یافته و به آن ها در تصمیم گیری بهتر کمک می کند و به هیچ عنوان به زوجین نمی گوید از یکدیگر جدا شده یا با یکدیگر توافق کنند و زندگی را ادامه دهند؛ بلکه می کوشد با بهره گیری از اصول روانشناسی، راهنمایی برای نحوه تصمیم گیری و ارائه راهکارهای تخصصی برای بهتر شدن اختلافات به آن ها کمک کند.

در نهایت زوجین پس از جلسات مشاوره ازدواج تصمیم خود را اتخاذ می کنند.

✅ در صورتی که یکی از زوجین به دیگری خیانت کرده باشد دکتر مشاور سعی می دارد علت این خیانت را متوجه شود و در صورت رضایت هر دو فرد برای ادامه زندگی مشترک به آن ها کمک می کند تا اختلافات را به خوبی حل نموده تا بتوانند دوباره با یکدیگر زندگی کنند.

دکتر مشاور کمک می کند که فرد خیانت کرده اشتباهش را جبران کند و  هر دو زوج برای زندگی شان ارزش قائل باشند و به یکدیگر بیش از قبل عشق بورزند.

✅ دکتر در جلسات مشاوره ازدواج نیز می تواند به صورت حضوری، آنلاین و همچنین تلفنی نیز درباره مشکلات رابطه جنسی زن و شوهر راهنمایی های لازم را ایفا کرده و به زوجین برای برقراری رابطه جنسی بهتر کمک کند.

✅ در یک مرکز مشاوره در تهران که به بهترین شکل به دغدغه ها و مشکلات افراد رسیدگی می کند حتما مشاوره فردی حرف اول را می زند بنابراین دکتر مشاور نیز با آقا و خانم به صورت فردی صحبت کرده و در صورت وجود مشکلات روانشناختی مثل افسردگی، اضطراب و وسواس و..به آن ها در بهبود این بیماری کمک می کند.

✅ برخی زوجین به سبب پرخاشگری و عدم کنترل خشم توسط یکی از اعضاء به مرکز مشاوره ازدواج در تهران مراجعه کرده یا به صورت آنلاین نیز به این مسئله رسیدگی می کنند زیرا عصبانیت و عدم کنترل آن می تواند بسیاری از مسائل اخلاقی را زیر پا گذاشته و احترام بین زوجین را از بین ببرد.

مشاوره ازدواج

رایج ترین سوالات مشاوره ازدواج

دکتر مشاور نیز به سبب شناخت بیشتر از زوجین سوالاتی را از آن ها می پرسد.لذا یک مشاور خوب هرگز از پرسش سوال از زوجین به صورت تک به تک غافل نشده و به میزان اهمیت این سوالات آگاه می باشد.

سوالاتی که در بهترین مرکز مشاوره ازدواج در تهران توسط مشاورین خانم و آقا از زوجین پرسیده می شوند ممکن است سوالات متفاوتی باشند که این بسته به انتخاب و دیدگاه تخصصی هر مشاور در انتخاب سوال می باشد.

 1. مهم ترین سوال در مرکز مشاوره ازدواج این است که به چه دلیل می خواهید با یکدیگر ازدواج کنید؟
 2. آیا تا به حال سابقه بیماری های روانی داشته اید؟
 3. آیا پیش از این در رابطه با شخص دیگری بوده اید؟اگر بله چند وقت و علت جدایی چه بوده است؟
 4. در صورت بروز اختلاف و تضادهای فکری چه نوع واکنشی خواهید داشت؟
 5. آیا از نظر شما زندگی مشترک محدودیت محسوب می شود؟
 6. آیا تا به حال به اختلاف خورده اید؟اگر بله دلیل این اختلاف چه بوده و چگونه حل اش کردید؟
 7. تعریف هر یک از شما از حریم شخصی چیست؟لذا تاکید بر اهمیت به حریم شخصی در جلسات مشاوره ازدواج بسیار مهم می باشد.
 8. عشق و ابراز علاقه عاطفی برایتان در اولویت است یا رابطه جنسی؟
 9. اگر همسرتان مسئله ای مهم را از شما پنهان کند به نظرتان چگونه رفتار خواهید کرد؟
 10. اگر همسرتان از نظر روحی یا جسمی حال مساعدی نداشت حاضرید به سرکار نرفته و در کنارش باشید؟
 11. اهدافتان در زندگی چیست؟آیا اهداف مشترکی دارید؟

و سوالاتی دیگر که نیاز است حتما در جلسات مشاوره ازدواج توسط مشاور پرسیده شوند.

مشاوره ازدواج

آیا نیاز است که حتما به مرکز مشاوره ازدواج چه در تهران چه در سایر شهر ها مراجعه نمود؟

یکی از دلایلی که سبب طلاق و جدایی اکثر زوجین گشته تلنبار شدن میزان اختلافات و مشکلات شان بر روی هم می باشد که در جلسات مشاوره ازدواج بسیار به آن پرداخته می شود.

زمانی که یک گلوله برف ساکن بر روی سطح زمین باقی مانده باشد تنها همان میزان وزن و اندازه را دارد و به مرور با تابش مستقیم نور خورشید هم آب می شود ولیکن وقتی نه تنها خبری از نور خورشید نبوده و زمین هم ساکن نباشد و گلوله برف هم در زمینی پر از برف به حرکت بیفتد برف های دیگر را به دور خود جمع کرده و بزرگ و بزرگ تر می شود..

اختلافات بین زوجین هم به همین شکل است..نور خورشید به مثل راهنمایی های تخصصی دکتر مشاوره خانواده و ازدواج است که بر روی اختلافات زوجین می تابد و به آن ها کمک می کند تا مشکلاتشان را حل  کنند.

اگر زوجین به هنگام دعواها و مسائل آزاردهنده شان از مشاوره ازدواج آنلاین،حضوری و تلفنی بهره مند نشوند این مشکلات به طور ناخودآگاه سرکوب شده و به هنگام دعواها و بحث های دیگر بر روی مشکلات جدید رخنه می کنند و به نحوی شرایط را به دست می گیرند که زوجین در نمی یابند که چرا وقتی دعوا بر سر مشکل دیگری بوده مشکلات 1 سال اخیر را پیش می کشند!

علاوه بر این اختلافات، دختران و پسرانی که قصد دارند با یکدیگر ازدواج کنند می توانند با این جلسات میزان بروز این اختلافات را به حداقل رسانده و به هنگام مواجه شدن با بحث هایی در زندگی مشترک به خوبی آن را حل کنند.

بنابراین بهتر است از مشاوره ازدواج به نحو ممکن حضوری و تلفنی یا آنلاین که امروزه بسیار مورد پسند زوجین می باشد بهره مند گشته و از تاثیرات بی نظیر جلسات مشاوره ازدواج غافل نشوند.

مشاوره ازدواج

آیا تنها می توان به صورت حضوری از جلسات مشاوره ازدواج بهره برد؟

خیر با بهره گیری از جلسات مشاوره آنلاین و تلفنی می توان به راحتی با مشاور ازدواج در ارتباط بوده و با ایشان صحبت نمود.مشاوره آنلاین امروزه بسیار پرکاربردی گشته و افراد زیادی به سبب مشغله های شغلی یا دلایل انحصاری خویش که امکان حضور در مرکز مشاوره ازدواج را ندارند از مشاوره آنلاین و تلفنی که نتایج بسیار خوبی را هم حاصل می دارند استفاده می کنند.

حتما باید اختلافی وجود داشته باشد که به مرکز مشاوره ازدواج مراجعه نمود؟

هر زوجی دلایل متعدد و انحصاری خودشان را برای بهره مندی از جلسات مشاوره ازدواج دارند برخی به سبب آشنایی بیشتر یکدیگر پیش از ازدواج و برخی به سبب مشکلات و اختلافات خود به نزد مشاور مراجعه می کنند.
زیرا شرکت در جلسات مشاوره ازدواج بهترین تصمیمی است که زوجین می توانند برای یادگیری ارتباطات بهتر با یکدیگر و چگونگی حل اختلافات شان با هم و..برای خود بگیرند و زندگی بسیار موثرتری را در کنار هم تجربه کنند.

تعداد جلسات مشاوره ازدواج چقدر است؟

اصولا این جلسات کوتاه مدت برگزار می شوند ولیکن این تعداد جلسات به علت مراجعه زوجین و میزان بررسی مسائل بین فردی و اختلافات بین زوجین و یا درمان مشکلات روانشناختی هر یک از ایشان مثل وسواس، شکاکیت و..نیز بستگی دارد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.