مایندیار
مشاوره جنسی

مشاوره جنسی

رزرو وقت مشاوره
مراجعه به جلسات مشاوره جنسی می تواند در حل مشکلات جنسی زوجین و دیگر افراد موثر باشد.در عصر امروز به سبب افزایش مشکلات جنسی همچون خودارضایی افراطی، اعتیاد جنسی، تعدد روابط جنسی و دگرخواهی و..نیز مشکلات عاطفی-روانی بسیاری شامل حال برخی افراد گشته است. لذا بهره مندی از جلسات مشاوره جنسی به صورت حضوری در مرکز مشاوره و روانشناسی و همچنین آنلاین و تلفنی می تواند برای حل مشکلات متعدد جنسی نتیجه بخش باشد. در این جلسات الزامی بر مزدوج بودن وجود ندارد و هر فرد می تواند به سبب حل مشکلات جنسی خود از جلسات مشاوره جنسی کمک گیرد.

مشاوره جنسی میتواند در موارد زیر به شما کمک کند

درمان خود ارضایی علت یابی و درمان زود انزالیعلت یابی و درمان دیر انزالیعلت یابی و درمان تمایل به تعدد روابط جنسیدرمان تجاوز جنسیعلت یابی و درمان عدم تمایل به سکس علت یابی و درمان هم جنس گراییعلت یابی و درمان درد زمان دخولعلت یابی و درمان عطش میل جنسیبهبود عملکرد زوجین به هنگام سکسارائه راهکارهای تکنیکی و پوزیشنیعلت یابی و درمان اعتیاد به فیلم های پورنعلت یابی تجاوز جنسیبهبود برانگیختگی جنسی زوجینعلت یابی مشکلات شناخت هویت جنسیعلت یابی و درمان بی بند و باری جنسی

مراحل مشاوره جنسی

1علت یابی مشکل

از آنجایی که به جز زوجین، افراد دیگری هم به سبب حل برخی مشکلات جنسی خود مثل خود ارضایی به نزد دکتر روانشناس در جلسات مشاوره جنسی حضور می یابند باید اذعان داشت.. دکتر روانشناس علت مراجعه فرد یا زوجین را جویا می شود و مدت زمان وجود این مشکل را از ایشان پرسیده و از ایشان می طلبد بیشتر از مشکل و احساساتش همچنین نوع ایقای نقش خویش در برابر این مشکل در زندگی خود را بیان سازد.

2ارائه راهکارهای درمانی به فرد

پس از علت یابی دکتر روانشناس به بهترین شکل ممکن به مشاوره فرد می پردازد تا در صورت احتمال وجود مشکلات روانشناختی که مسبب مشکلات جنسی گشته اند، ریشه این مشکل را درمان سازد. سپس با دریافت این مسئله راهکارهایی را ارائه می دهد تا علاوه بر درمان مشکلات روانشناختی فرد، مشکلات جنسی وی هم در طی زمان کاهش یافته و حل شوند.

3ارائه راهکارهای تکنیکی به زوجین

از آنجا که احتمال وجود مشکلات جنسی در بین زوجین زیاد است بهترین راه مراجعه حضوری به مرکز مشاوره یا به صورت آنلاین و تلفنی می باشد. زوجینی که در حین روابط خود با مشکلاتی اعم از خجالت، ترس از دخول، بی اعتماد به نفسی در عشق ورزی جنسی، ابراز علاقه کلامی به هنگام سکس، بی میلی جنسی و یا عطش میل جنسی، زود انزالی و..سر و کار دارند توسط روانشناس معاینه شده و پس از علت یابی راهکارهایی را دریافت می کنند. دکتر روانشناس پوزیشن های تکنیکی متعدد متناسب برای مشکل جنسی زوجین را در جلسات مشاوره جنسی به ایشان ارائه می دهد.

4ارائه تمارین و تکالیف متعدد و پیگیری آن ها در هر جلسه

روانشناس به زوجینی که در برقراری رابطه سکس با یکدیگر مشکل دارند تمارینی را لحاظ می دارد که با پیاده سازی آن ها مشکل به مرور زمان کاهش می یابد. زن و شوهر موظفند این تمارین را به هنگام سکس اجرا نمایند و نتیجه از خوب یا بد بودن تمرین ها و پوزیشن ها را در هر جلسه به روانشناس گزارش دهند. در صورتی که پس از مدتی نتیجه مطلوبی از بابت اجرای پوزیشن ها حاصل نشد درمانگر راهکارهای دیگری را ارائه می دهد.

سوالات متداول مشاوره جنسی

1در مشاوره جنسی خود ارضایی در بین زوجین چگونه تعبیر می شود؟

برخی افراد به سبب وابستگی زیادی که پیش از شروع زندگی مشترک شان به خودارضایی داشته اند پس از ازدواج نیز به مراتب باز هم به خودارضایی وابستگی داشته و نمی توانند آن را ترک کنند.

لذا اگر فرد مخفیانه به این عمل بپردازد و به ارضاء برسد ممکن است در زندگی مشترک خود دچار اضطراب و استرس، افسردگی و حتی عذاب وجدان گردد.

بنابراین بهترین راه ممکن بهره گیری از تخصص دکتر روانشناس در جلسات مرکز مشاوره در تهران یا سایر شهر ها با مراجعه حضوری، آنلاین و تلفنی می باشد.

خوب است که افرادی که پیش از ازدواج به مراتب بالا خودارضایی کرده اند از جلسات مشاوره جنسی بهره ببرد.

2آیا در مشاوره جنسی زوجین هر دو باید دارای کشش جنسی باشند؟

بله در صورتی که یکی از افراد دارای بی میلی جنسی باشد ممکن است هم خود و هم همسرش را دچار فشارها و آسیب های روحی روانی کند.

زیرا شخص نیاز به ارضاء شدن توسط رابطه جنسی با همسرش را دارد و وقتی با بی میلی وی رو به رو می شود احساسات ناخوشایندی در او پدید می آید.

ممکن است فرد احساس کند خود او و بدنش مورد پسند همسرش نیست.

ممکن است فرد احساس کند توانایی تحریک جنسی خوبی ندارد.

ممکن است فرد احساس کند همسرش علاقه ای به وی ندارد و..

بنابراین هر دو شخص باید نسبت به هم کشش جنسی داشته و در رابطه خوب عمل کنند در غیر این صورت توصیه می گردد حتما از کمک های تخصصی درمانگر در مشاوره جنسی استفاده نمود.

3اعتیاد جنسی چه معایبی از نظر مشاوره جنسی دارد؟

اعتیاد جنسی همانطور که از نامش مشخص است تمایل فرد به برقراری رابطه جنسی چند باره می باشد.

لذا اعتیاد جنسی معایبی دارد که بهتر است اطلاعی از آن ها داشت:

ممکن است شخص سست اراده بوده و به سبب اعتیاد جنسی خود در ازای دریافت پول تن فروشی کند.

ممکن است شخص دچار خودارضایی افراطی گردد و این نیاز در او همچون اجباری باشد که لازم است شخص حتما به سبب خودارضایی ارضاء شده و نیازهای جنسی اش را در آن زمان نا معلوم برطرف سازد.

ممکن است فرد به سبب ترغیب دیگر افراد به سکس با خود، با پوشش های نامناسب نقاط برازندازه جنسی خود را به نمایش عموم بگذارد.

افسردگی و تحریک پذیری و پرخاشگری نیز در افرادی که دچار اعتیاد جنسی هستند وجود دارد.

همچنین ایشان به سبب احساساتی همچون عذاب وجدان ممکن است از دیگران فاصله گرفته و تنهایی را ترجیح دهند.

این افراد ممکن است به سبب عدم کنترل خواسته و میل جنسی خود دچار حساسیت شده و رنجش خود را به عوامل بیرونی نسبت داده و دچار زودرنجی گردند.

4علل تجاوز جنسی چیست؟

تجاوز جنسی می تواند علل متعددی داشته باشد و در بین افراد متجاوز گر هم متفاوت باشد ولیکن رایج ترین دلایلی که سبب می گردد برخی به دیگر افراد تجاوز کنند از قبیل عناوین ذیل می باشند:

مشکل در کنترل تکانه و تمایلات جنسی(لذا منظور از تکانه رفتارهایی است که فرد می داند با انجام آن ها به خود یا دیگران صدمه خواهد زد و برای آن ها خطرناک خواهد بود.)

عدم وجود قوانین سفت و محکم در برخی جوامع و آزاد گذاشتن افراد به بی بند و باری

اختلالات شخصیت

تجربیات تلخ دوران کودکی

کینه و احساسات مخرب نسبت به جنسیت های مخالف(تجاوز مرد به زن)

لزوما افرادی که سبب این گناه بزرگ می شوند دارای خشونت و نیز خشونت نهفته می باشند و این نیز می تواند دلایل متعددی داشته باشد مخصوصا وابسته به دوران کودکی

فرضا:

شخص در دوران کودکی دچار طرحواره رهاشدگی گشته یا توسط والدین کتک خورده یا نسبت به والد غیر همجنس خود خشم و کینه داشته و از او آزرده خاطر بوده و این را نیز به دیگر افراد غیر همجنس در بزرگسالی تعمیم داده و برای انتقال از آن ها دست به تجاوز می زند.

 

5احتمال ایجاد چه نوع اختلالاتی بر برانگیختگی جنسی زوجین بسیار است؟

اختلالات روانی

در صورتی که فرد نتواند با دیدن بدن همسر، شنیدن الفاظ و عبارات جنسی از سوی همسر یا حتی فکر و تصورات جنسی با او ترغیب به برقراری رابطه جنسی نشود در برانگیختگی جنسی مشکل دارد.

اختلالات مرکب

در این نوع اختلال فرد از نظر جنسی و ذهنی برای شروع رابطه سکس برانگیخته نمی شود.

اختلالات فیزیکی

در صورتی که فرد به خصوص زن با لمس بدن دچار تحریک نشده باشد و با لمس نقاط حساس بدن به ارگاسم نرسیده و برای شروع رابطه جنسی برانگیخته نگردد دارای اختلالات فیزیکی به هنگام سکس می باشد.

اختلالات ناخوشایند

این اختلال بیشتر در بین خانم ها رخ می دهد لذا زمانی که تحریک جنسی از ناحیه آلت تناسلی زن باشد و دخول در حال انجام است زن دچار درد شده و نمی تواند این درد را تحمل کند.

6مشاوره جنسی چه کمکی به افراد و زوجین می کند؟

به سبب بهره گیری از جلسات حضوری مشاوره جنسی در مرکز مشاوره و و روانشناسی توسط بهترین روانشناسان و همچنین به صورت آنلاین و تلفنی، مشکلات جنسی افراد در هر نوع جنسی کاهش یافته و به مرور زمان درمان می یابد.

از فردی که دارای خودارضایی و میل به برقراری رابطه جنسی با دیگر افراد می باشد، گرفته تا زوجینی که در برقراری رابطه سکس و به ارگاسم رسیدن مشکل دارند و..نیز با مراجعه به مشاوره جنسی می توانند بهبود یافته و درمان شوند.

7منظور از اختلال هویت جنسی چیست؟

منظور از اختلال هویت جنسی نیز عدم شناخت صحیحی است که فرد از خود دارد.لذا این فرد هنوز شناخت صحیحی از جنسیت خود یعنی مرد یا زن بودنش نداشته و رفتارهایی هم مردانه هم زنانه را نمایان می سازد.

شناخت هویت جنسی نیز از کودکی در افراد شکل می گیرد و در نوجوانی به تثبیت می رسد بنابراین شخصی که هنوز به این ثبات دست نیافته است دارای اختلال هویت جنسی می باشد.

فرضا پسری که علاوه بر رفتارهای مردانه بیشتر رفتارهایش نشات گرفته از رفتارهای دختران می باشد و بالعکس..این افراد همچنان به ثبات هویت جنسی خود دست نیافته اند.

در جلسات مشاوره جنسی، درمانگر به خوبی و با صبوری به فرد کمک می کند تا به شناخت مناسبی از خویش برسد.

8آیا برای مشاوره جنسی تنها باید در مرکز مشاوره و روانشناسی حضور یافت؟

خیر همانطور که پیشتر اشاره شد جلسات مشاوره جنسی علاوه بر جلسات حضوری در مرکز مشاوره و روانشناسی، به صورت آنلاین و تلفنی در تهران و سایر شهرها نیز قابل برگزاری بوده و افراد می توانند با خیال راحت در هر مکان مدنظر در جلسه حاضر شوند.

ولیکن توصیه می گردد در محلی به مشاوره آنلاین و تلفنی پرداخته شود که اشخاص بتوانند بدون حواس پرتی با دکتر روانشناس صحبت کنند.

لذا افراد بسیاری به سبب آنلاین بودن جلسات مشاوره جنسی بنا به دلایل خاص خود از این نوع جلسات بهره مند می شوند و نیز به سبب همکاری های خود با درمانگر به شرایط مطلوبی دست می یابد.

9آیا در مشاوره جنسی زوجین باید نزد درمانگر وارد رابطه جنسی شوند؟

خیر لزومی به این کار نیست زیرا درمانگر تنها به ارائه راهکارهای درمانی و تکنیکی موثر بر حل مشکل مراجعین می پردازد.

دکتر روانشناس تمارین و تکالیفی برای زوجین در نظر می گیرد و زوجین موظف اند این تکالیف را حین رابطه جنسی شان انجام داده و نتیجه آن را در جلسه بعدی لحاظ دارند.

قابل توجه است اگر زوجین نتیجه مطلوبی از تمارین نداشتند بهتر است این موضوع را از دکتر روانشناس مخفی نکرده و از ایشان تمارین دیگری را نیز خواستار شوند.

 

10پورنوگرافی چیست و چه نشانه ها و معایبی دارد؟

پورنوگرافی به تماشای تصاویر و صحنه های پورن اشاره دارد که سبب می گردد..

افراد به مرور زمان دچار اعتیاد پورنوگرافی شوند به نوعی که نتوانند از فکر صحنه های سکسی و تصاویر مرتبط با آن بیرون بیایند و دائم زمان خود را صرف تماشای این صحنه ها می کنند.

پورنوگرافی نیز معایب مخربی در طی زمان برای افراد داشته و به نوعی تمام زندگی فرد را به دست می گیرند.

از نشانه های پورنوگرافی اعتیاد و تمایل بسیار فرد به تماشای عکس ها و فیلم های پورن می باشد لذا از معایب آن در طی زمان می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

🔴 عدم انگیزه

🔴 کاهش میزان میل جنسی در فرد

🔴 کاهش میزان اعتماد به نفس فرد

🔴 عوارض متعدد جسمانی

🔴 پرخاشگری و احساس گناه و شرم

و..

توضیحات مشاوره جنسی

منظور از مشاوره جنسی چیست؟

جلسات مشاوره جنسی به سبب کاهش میزان مشکلات جنسی بین زوجین برگزار می گردد و به زوجین کمک می کند تا با بهبود مسائل جنسی خود روابط جنسی و عاطفی بهتری با هم داشته باشند.

لذا رابطه جنسی به نوعی سبب افزایش میزان رابطه و ابراز علاقه عاطفی بین زوجین شده و به آن ها کمک می کند با برقراری رابطه جنسی و ابراز علاقه کلامی و عاطفی با یکدیگر بتوانند از پس مشکلات و فشار های ناشی از آن در کنار هم برآیند و زندگی مطلوبی را با عشق و محبت کلامی و جنسی در کنار هم تجربه کنند.

بنابراین:

زوجین می توانند در صورت وجود مشکل در روابط جنسی خود مثل دیر انزالی یا کاهش میل جنسی به همسر و..یا حتی در صورتی که رابطه جنسی خوبی دارند و تنها نیاز دارند آن را به صورت اصولی و مطمئن بهبود بخشند به مرکز مشاوره جنسی به صورت حضوری در تهران یا سایر شهرها مراجعه کرده یا از جلسات دکتر روانشناس در زمینه مشاوره جنسی بهترین جلسات آنلاین و یا تلفنی را تجربه کنند و به بهترین نتایج دست یابند.

مشاوره جنسی

مشاور جنسی کیست؟

مشاور جنسی خانم یا آقا کسی است که بر اساس اصول روانشناسی مطمئن طبق قوانینی خاص به درمان مشکلات جنسی و زناشویی زوجین در جلسات مشاوره جنسی می پردازد.لذا ایشان با در نظر گرفتن این مشکلات به ریشه یابی آن می پردازد که دقیقا مشکلات جنسی بین زوجین از چه زمانی و به چه دلیلی رخ داده است زیرا گاهی این مشکلات ناشی از اختلافات و دعواهای بین زن و مرد بوده و گاهی ناشی از مشکلات روانشناختی هر یک از زوجین.

بنابراین مشاور به زوجین کمک می کند با بهبود روابط جنسی خود روابط عاطفی خوبی هم را در کنار یکدیگر تجربه کنند زیرا اگر مشکلات جنسی بین زوجین ادامه دار باشند ممکن است بر نحوه ارتباطات کلامی و عاطفی زوجین هم تاثیرگذار باشد.

مشاوره جنسی

برخی مشکلات جنسی بین زوجین در جلسات مرکز مشاوره جنسی(حضوری، آنلاین و تلفنی)

  • اختلال نعوظ
  • اضطراب زن به هنگام سکس و دخول به خصوص دخول دردناک Vaginismus
  • اضطراب مرد
  • افسردگی پیش یا پس از سکس
  • انزال زودرس یا دیررس
  • عدم برقراری ارتباط کلامی موثر حین سکس
  • ناتوانی در شناخت هویت جنسی پس از ازدواج
  • بی میلی جنسی که امری مهم در جلسات مشاوره جنسی محسوب می گردد.
  • عطش و اعتیاد به سکس
  • یادآوری رابطه های جنسی گذشته و عذاب وجدان

مشاوره جنسی

اهمیت مشاوره جنسی به نوجوانان سنین بلوغ

مشاوره جنسی به نوجوانانی که بالغ بوده و به آگاهی از تغییرات هورمونی و بدنی خود رسیده اند بهتر است در جلسات مشاوره جنسی در تهران و هر شهری به صورت حضوری یا آنلاین و تلفنی اطلاعاتی مورد نیاز از مشاوره جنسی به صورت دقیق و اصولی داده شود تا نوجوان با آگاهی کامل و بدون کنجکاوی های بی سر و ته که جز مسائلی مثل خودارضایی یا تنوع طلبی جنسی و تماشای فیلم های پورن در بر ندارد از این مسائل توسط مهارت دکتر روانشناس خوب و مطمئن آگاه شود.

در صورتی که نوجوان از اهمیت مشاوره جنسی آگاه شود در آینده نیز پس از ازدواج با مراجعه به مشاوره جنسی، خانواده یا ازدواج به هر طریق حضوری یا آنلاین و تلفنی در تهران و سایر شهرها بسیار آگاهانه تر به این مسئله می پردازد.

بنابراین والدین می توانند فرزند خود را به نزد مشاور جنسی یا مشاور ازدواج در مرکز مشاوره و روانشناسی برده و با کمک های تخصصی ایشان آگاهی بهتری به فرزندشان دهند..

زیرا به سبب بلوغ فرزندشان پا به سوی جوانی و بزرگسالی می رود و بهتر است به جای اینکه بر حسب نیاز غریزی با تماشای فیلم های نامناسب یا تجربه روابط جنسی متعدد یا خودارضایی طبق اصولی معین و ساختاری مشخص بر اساس روانشناسی از جلسات مشاوره جنسی بهره مند گردد.

مشاوره جنسی

علل اهمیت بهره مندی از جلسات مشاوره جنسی نوجوانان به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی

در تهران و هر مرکز مشاوره دیگری در سایر شهرها برخی والدین به میزان اهمیت آگاهی جنسی فرزندشان توجه نمی کنند و آن را ناخوشایند می دانند در حالی که برخی علاقه دارند فرزندشان به سبب کمک های تخصصی دکتر مشاور و روانشناس از این مسئله به درستی آگاه شوند زیرا:

✅ جلسات مشاوره جنسی نوجوانان به ایشان کمک می کند نوجوان به سمت و سوی کنجکاوی های بی نتیجه نرود.

✅ جلسات مشاوره جنسی به نوجوانان کمک می کند با تغییرات هورمونی خود کنار آمده و از آن ها فرار نکنند.

✅ جلسات مشاوره جنسی به نوجوانان کمک می کند تا ایشان راحت تر نیازهای جنس خود را با مشاور در میان گذاشته و صحبت از آن ها را در خود سرکوب نکند.

و..

🔴 لذا بهره گیری از جلسات مشاوره جنسی نوجوانان به صورت آنلاین و تلفنی بسیار می تواند برای والدین و نوجوانان سودمند باشد زیرا به سبب شرم و خجالتی که ممکن بود والد در کنار فرزند یا بالعکس در جلسات حضوری مشاوره جنسی داشته باشند احتمال اینکه این جلسات نتیجه خوبی را ایفا نگردانند افزایش می یابد.

🔴 همچنین گاهی ممکن است جلسات حضوری مشاوره جنسی برای نوجوانان سبب گردد روی برخی از ایشان به والدین خود باز شود بنابراین بهتر است نوجوانان به صورت تلفنی و آنلاین با مشاور صحبت کرده و به آگاهی های لازم دست یابد.

🔴 وجود یک مشاور جنسی برای نوجوان به ایشان کمک می کند به راحتی از نیازهای خود با دکتر روانشناس خانم یا آقا صحبت کند و برای رفع این نیازها به سمت و سوی خطاهای متعدد روانه نگردد.

🔴 جلسات مشاوره جنسی کمک بسیار شایانی برای آگاهی از اطلاعات لازم بر برقراری روابط جنسی ایشان با همسر خود در آینده خواهد بود.چرا که برخی مشکلات جنسی زوجین به سبب بی اطلاعی از این مسائل رخ می دهد.

مشاوره جنسی

پس بسیار مهم است که زوجین در صورت وجود کوچک ترین مشکلی در روابط جنسی خود با مشاور جنسی صحبت کرده و به حل مشکل بپردازند.

گاهی نیاز است بر اساس خواست و تاکید دکتر روانشناس، زن و مرد با هم در جلسه مشاوره جنسی حضور یابند در صورتی که یکی از زوجین از این مسئله خجالت می کشید زوجین می توانند از جلسات مشاوره آنلاین و تلفنی استفاده کرده و به درمان و بهبود مشکلات جنسی شان به کمک روانشناس بپردازند.

مشاوره جنسی

آیا حتما باید به سبب درمان مشکلات جنسی به جلسات مشاوره جنسی رفت؟

خیر زوجینی که رابطه جنسی خوبی دارند ولیکن قصد بهبود این رابطه را دارند و نیز همچنین والدینی که قصد دارند فرزند نوجوان شان به صورت اصولی از مسائل جنسی آگاه باشد و همچنین افرادی که در روابط قبلی خود رابطه جنسی داشتند و نیاز به مشاوره هستند نیز می توانند در جلسات مشاوره جنسی شرکت کنند.

تمایل شدید به رابطه جنسی با همسر نوعی مشکل محسوب می گردد؟

بله اعتیاد به برقراری رابطه جنسی و یا بی میلی به آن مشکلاتی هستند که زوجین بسیاری به سبب وجود آن ها دچار آزردگی و اختلاف می شوند بنابراین بهتر است در صورت وجود چنین مشکلی از جلسات مشاوره جنسی به صورت حضوری، آنلاین و تلفنی بهره گرفت.

چرا مشاوره جنسی اهمیت دارد؟

در زندگی مشترک زوجین علاوه بر نیازهای عاطفی دارای نیازهای جنسی هم هستند که تمایل دارند با همسرشان این نیازها را ارضاء سازند در صورت وجود هر گونه مشکلی در این رابطه، رابطه عاطفی زوجین هم دچار آسیب شده و ممکن است در زندگی ایشان تداخل ایجاد کند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.