مایندیار
مشاوره زناشویی

مشاوره زناشویی

رزرو وقت مشاوره
مراجعه به جلسات مشاوره زناشویی از بهترین انتخاب هایی است که زوجین می توانند برای پیشگیری از بروز مشکلات جنسی بین یکدیگر یا حل آن ها انتخاب کنند. زوجین می توانند برای بهبود رابطه جنسی خود و حل مشکلات آن از کمک های تخصصی درمانگر مشاوره زناشویی کمک گرفته و از بروز مشکلات عاطفیِ ناشی از مشکلات جنسی جلوگیری به عمل آورند. بهترین دکتر روانشناس علاوه بر درمان مشکلات جنسی زوجینی که به صورت حضوری به مرکز مشاوره روانشناسی مراجعه می کنند، با مشاوره آنلاین و تلفنی راهکارهای درمانی و تکنیکی متناسب با زوجین را به ایشان ارائه می کند

مشاوره زناشویی میتواند در موارد زیر به شما کمک کند

بهبود روابط عاطفی بین زن و شوهربهبود روابط جنسی بین زن و شوهر(سکس تراپی)ابراز علاقه کلامی صحیحابراز علاقه جنسی صحیحبهبود خلقیات زن و مرد در زندگی مشترکبهبود طرز برخورد زن و شوهر با یکدیگرحل و بررسی مشکلات خانوادگی مثل خیانتدرمان زود انزالی یا بالعکس بین مرد و زن به هنگام سکسحل مشکلات رفتاری مثل پرخاشگریحل بی علاقگی جنسی در رابطه زناشوییبررسی وابستگی جنسی و اعتیاد به سکسارائه راهکار تکنیکی برای اِعمال پوزیشن های جدید به هنگام سکس

مراحل مشاوره زناشویی

1آشنایی دکتر روانشناس با زن و مرد

دکتر روانشناس در جلسات مشاوره زناشویی چه در مرکز مشاوره به صورت حضوری، چه آنلاین و تلفنی نیاز می بیند که در ابتدا با زن و مرد، میزان تفاوت سنی، سال ازدواج و ..نیز آشنا شده و اطلاعاتی لازم را به سبب شناخت ایشان دریافت کند.

2علت یابی مشکلات رفتاری، خلقی و جنسی بین زن و مرد

دکتر روانشناس با صبوری به بهترین شکل ممکن علت مراجعه زن و شوهر را جویا شده و پس از اطلاع از مشکل به بررسی آن به صورتی جزئی می پردازد. فرضا اگر زن و شوهر مشکلات جنسی دارند و مرد نمی تواند زن را ارضاء سازد دکتر روانشناس از مرد می خواهد به صورت جزئی پوزیشن هایی که اِعمال می سازد را بیان دارد تا روانشناس علل احتمالی مشکل در رابطه زناشویی زن و مرد را لحاظ کند.

3ارائه راهکارهای درمانی به جهت بهبود روابط عاطفی

در صورتی که به سبب مشکلات جنسی روابط عاطفی بین زن و مرد دچار مشکل شده باشند دکتر روانشناس به خوبی به این موضوع رسیدگی می کند و کمبود روابط عاطفی و ابراز علاقه کلامی زوجین را حل می نماید.

4ارائه راهکارهای تکنیکی به جهت بهبود روابط جنسی

پس از مشخص شدن علت مشکل در روابط جنسی بین زوجین مثل زود انزالی یا دیر انزالی، ترس زن از درد به هنگام دخول، بی علاقگی به رابطه جنسی یا عطش جنسی زن یا مرد در رابطه نیز، دکتر روانشناس تکنیک هایی متناسب با شرایط زن و مرد ارائه می دهد. و تکنیک های جدید به هنگام سکس را برای ایشان بیان می دارد.

5ارائه تمارین متعدد به زن و شوهر و درخواست ارائه نتیجه در جلسه بعدی

روانشناس پس از توضیح راهکارهای تکنیکی، از زن و مرد می طلبد تا پیش از جلسه بعدی مشاوره زناشویی این تکنیک ها را به هنگام سکس انجام دهند و نتیجه را در جلسه بعدی بیان کنند. در صورتی که مشکل رفع شده بود روانشناس از زن و شوهر می خواهد تا مدتی این پوزیشن ها را انجام داده و پوزیشن های دیگری را هم امتحان کنند. در صورتی که نتیجه ای حاصل نشده بود دکتر روانشناس پس از بررسی مسئله راهکارهای دیگری را ابراز می دارد.

سوالات متداول مشاوره زناشویی

1آیا ممکن است به سبب مشکل در روابط جنسی، مشکلات عاطفی بین زن و شوهر رخ دهد؟

بله.در برخی روابط نیز مرد یا زنی که به سبب مشکلات زناشویی در حال اذیت شدن و کلافگی می باشد، ناراحتی خود را با نوع رفتار خود نشان می دهد لذا بی قراری کرده یا لجبازی می کند، به کوچک ترین چیزها گیر داده و بهانه تراشی می کند و..

بنابراین در طی زمان علاوه بر مشکل در روابط جنسی نیز مشکلات عاطفی هم اضافه می شوند و روابط بین زن و مرد رو به سردی می رود.

بنابراین نیاز است که زوجین در صورت وجود کوچک ترین مشکل در سکس از حضور در جلسات مشاوره زناشویی غافل نشوند زیرا نقش سلامت رابطه جنسی بین زن و شوهر تاثیر بسیار زیادی در پایداری زندگی مشترک ایشان دارد.

2چگونه می توان میل به رابطه جنسی را در همسر افزایش داد؟

بهتر است از کمک های تخصصی مشاور با جلسات مشاوره زناشویی نیز بهره مند شد زیرا باید علت بی علاقگی و عدم میل جنسی همسر نیز توسط دکتر روانشناس بررسی گردد.

زیرا نمی توان به زور و بدون بهره گیری از اصول تخصصی همسر را مجبور به برقراری رابطه جنسی نمود و این بی علاقگی ممکن است ناشی از مشکلی روانشناختی باشد که باید توسط درمانگر در مشاوره زناشویی درمان شود.

لذا اگر شخص تمایلی به برقراری رابطه جنسی نداشته باشد ممکن است سنگ بنای رابطه ترک خورده و مشکلاتی مثل خیانت، طلاق عاطفی و..نیز بین زوجین ایجاد گردد.

3چرا باید در زندگی مشترک حتما رابطه جنسی داشت؟

یکی از نیازهای اساسی انسان به خصوص در زندگی مشترک ارضاء نیازهای جنسی وی توسط همسر می باشد زمانی که این نیاز ارضاء شود آرامش فکری و ذهنی زوجین بیشتر بوده و بیش از هر زمان به یکدیگر احساس تعلق می کنند.

تعهد و وفاداری در زندگی مشترک به سبب برقراری رابطه جنسی و رابطه عاطفی خوب با همسر نیز بسیار می تواند تاثیر مثبتی در زندگی زناشویی زوجین داشته باشد.

اگر نیاز است که علت این مسئله به صورت تخصصی تر درک گردد توصیه می شود افراد از مشاوره زناشویی در مرکز مشاوره به صورت حضوری، آنلاین یا تلفنی بهره مند شوند و پس از درک این مسئله اقدام به ازدواج کنند.

 

4ضرورت بهره مندی از مشاوره زناشویی چیست؟

بهره مندی از جلسات مشاوره زناشویی نیز می تواند به زوجینی که در روابط جنسی خود مشکل دارند و به علاوه آن نیز دچار مشکلات عاطفی شده اند کمک کند تا بتوانند دوباره ارتباطی موثر را با یکدیگر داشته باشند.

لذا جلسات مشاوره زناشویی نیز می تواند اعتمادی که در رابطه به سبب نبود رابطه جنسی از دست رفته است را برگردانده و زوجین دوباره می توانند با یکدیگر ارتباطات موثری داشته باشند.

تعهد زوجین با بهبود روابط جنسی و عاطفی بیشتر شده و زن و شوهر بیش از قبل پذیرای مسئولیت ها و وظایف خویش خواهند بود.

5طلاق عاطفی در مشاوره زناشویی چه معنایی دارد؟

گاهی در زندگی مشترک بین زوجین به سبب مشکلات متعددی که بینشان وجود داشته و  برای هر زوج متفاوت می باشد ممکن است ناراحتی ها و کدورت هایی پیش آید که با عدم حل آن به مرور زمان، رابطه سرد شده و زوجین دیگر اهمیت زیادی به احساسات و خلقیات یکدیگر نمی دهند.

در طلاق عاطفی، زوجین دیگر بر روی یک کاناپه نمی نشینند و یا با یکدیگر صحبت نمی کنند.

در این نوع طلاق، زوجین به صورت رسمی و قانونی از یکدیگر جدا نمی شوند و در زیر یک سقف با سردی به زندگی ادامه می دهند و هیچ نوع رابطه ای با یکدیگر برقرار نمی کنند.

لذا در اکثر مواقع مشکلات جنسی بین زوجین مسبب طلاق عاطفی بین زن و شوهر می باشد که نیاز است زوجین حتما به مشاوره زناشویی بروند.

6چگونه کیفیت رابطه جنسی با مراجعه به مشاوره زناشویی بالاتر می رود؟

بهترین انتخابی که زوجین می توانند برای برطرف نمودن و حل مشکلات جنسی خود داشته باشند مراجعه به مشاوره زناشویی می باشد.

زیرا دکتر روانشناس خانم یا آقا فارغ از حضور در مرکز مشاوره روانشناسی نیز به صورت آنلاین و تلفنی می تواند با ارائه راهکارهای تکنیکی مناسب، روابط جنسی و عاطفی زوجین را بهبود بخشیده و مشکلات متعدد جنسی بین زوجین را کاهش می دهد.

7مهم ترین علل مراجعه به مشاوره زناشویی چیست؟

زود انزالی یا دیر انزالی بین یکی از زوجین

اختلالات نعوظ

تمایل نداشتن به رابطه جنسی

تمایل زیاد به سکس و وابستگی جنسی

درد زن به هنگام دخول

مشکل در شناخت هویت جنسی

بی اعتماد به نفسی زن یا مرد به سبب نمایش ظاهر بدن خود به هنگام سکس

مقایسه پوزیشن های جنسی همسر با فیلم های پورن

و.. که سبب مشکلات زناشویی متعددی بین زوجین می شود و حل نشدن آن ها به مرور افزایش یافته و عمیق تر می گردد.

8آیا حتما باید مزدوج بوده و یا در رابطه بود تا بتوان در جلسات مشاوره زناشویی شرکت کرد؟

خیر.افرادی هستند که به سبب روابط قدیمی خود متوجه مشکلاتی در روابط جنسی خود هستند و نیاز دارند که از کمک های تخصصی دکتر روانشناس در جلسات مشاوره زناشویی بهره مند شوند.

این افراد می توانند با خیال راحت به مشاوره زناشویی در تهران یا هر شهر دیگری مراجعه کرده و مشکلات جنسی خود را بیان دارند.

درمانگر نیز متناسب با شرایط مراجع راهکارهای درمانی موثری را به اشخاص ارائه می دهد.

9آیا حتما باید با همسر به جلسات مشاوره زناشویی آمد؟

خیر.لزومی ندارد که حتما با همسر به جلسات مشاوره زناشویی رفت ولیکن در صورتی که دکتر روانشناس حضور همسر را در جلسات مشاوره زناشویی الزامی بداند همسر شخص نیاز است که حتما در این جلسات حضور یابد.

اگر همسر شخص نیز به سبب خجالت زدگی به جلسات نمی آید زوجین می توانند از جلسات مشاوره زناشویی به صورت آنلاین و تلفنی استفاده کنند.

اگر همسر همچنان موافق حضور در این جلسات نبود زوجین می توانند از مشاوره خانواده یا زوج درمانی بهره مند گردند.

10آیا نیاز است که رابطه جنسی زن و شوهر در جلسات مشاوره زناشویی توسط دکتر روانشناس مشاهده گردد؟

خیر.دکتر روانشناس تنها راهکارهای تکنیکی جنسی را به زوجین ارائه داده و تمارین و تکالیفی برای ایشان در نظر می گیرند و پیشرفت زوجین در بهبود روابط جنسی شان را ارزیابی و بررسی می کند.

در صورتی که راهکارهای ارائه شده نتیجه بخش نبودند درمانگر خانم یا آقا راه های دیگری را برای بهبود و پیشرفت زن و شوهر در برقراری روابط جنسی ارائه می دهد.

توضیحات مشاوره زناشویی

منظور از مشاوره زناشویی چیست؟

مشاوره زناشویی جلساتی تخصصی و اصولی می باشد که درمانگر خانم یا آقا در آن به بررسی و علت یابی مشکلات جنسی زن و شوهر پرداخته و به حل و بهبود این روابط اهمیت زیادی می دهد لذا این جلسات مشاوره تخصصی نیز در تهران و در هر شهر دیگری برگزار می شوند.

باید اذعان داشت متاسفانه برخی زوجین به سادگی از کنار جلسات مشاوره زناشویی و مراجعه به مرکز مشاوره روانشناسی معتبر نیز سر باز می زنند تنها به این دلیل که اعتقاد دارند خودشان می توانند مشکل را حل نموده و در طی زمان به حل مشکلات جنسی خود بپردازند و یا با آن کنار آیند.

در حالی که این مسئله با نادیده گرفته شدن و حل نشدن اصولی توسط درمانگر نیز بیشتر و بیشتر شده و ریشه های آسیب دیده روابط جنسی نیز به ریشه های سالم عاطفی زوجین نیز صدمه وارد کرده و در انتها ریشه های احساسی و عاطفی زن و شوهر به این سبب ریشه کن می گردند.

مشاوره زناشویی

درمانگر مشاوره زناشویی یا سکس تراپیست کیست؟

سکس تراپیست که عموما درمانگر زوج، خانواده درمانگر، روانپزشک، روانشناس و..می باشد به صورت تخصصی بر اساس اصول روانشناسی به حل چالش ها و مشکلات جنسی زن و شوهر یا دیگر افراد می پردازد.

درمانگر خانم یا آقا نیز در مشاوره زناشویی به علت به وجود آمدن چالش ها و مشکلات جنسی زوجین می پردازند که آیا این مشکلات صرفا فیزیکی هستند یا به سبب مشکلات روانی خاصی پدید آمده اند.

سپس درمانگر با توجه به نوع مشکل راهکارهای موثری را پیاده ساخته و به کار می برد.سکس تراپیست یا درمانگر مشاوره زناشویی نیز بدون اینکه خواستار مشاهده نوع رابطه جنسی بین زوجین باشد با شنیدن گفته های زن و شوهر مشکلات احتمالی را در نظر گرفته و راهکارهای تکنیکی تخصصی و بر پایه اصول را برای زوجین ارائه نموده و به حل مشکل کمک می کند.

فواید جلسات مشاوره زناشویی در بهترین مرکز مشاوره در تهران(حضوری، آنلاین و تلفنی)

جلسات مشاوره زناشویی نیز می توانند علاوه بر جلسات حضوری به صورت آنلاین و تلفنی در تهران و هر شهر دیگری ایجاد شوند لذا زوجین می توانند از مشکلات جنسی خود به درمانگر گفته و نیازمندی های خود را از یک رابطه جنسی خوب را نیز به روانشناس بیان دارند.

فرضا اگر نیاز است که پوزیشن های جنسی دیگری در طول رابطه جنسی بین زوجین برقرار باشد این مسئله را صریح و واضح به درمانگر بیان نموده تا ایشان به بهترین شکل ممکن با ارائه راهکارهای خوب و اصولی خود به حل این مسئله بپردازد و پوزیشن های تکراری را برای زوجین در نظر نگیرد.

مشاوره زناشویی

علت عدم مراجعه زوجین به مشاوره زناشویی

اغلب زوجین به اشتباه می پندارند که بیان نمودن مشکلات جنسی خود به روانشناس نیز سبب می گردد درمانگر تنها راه مد نظر برای بهبود رابطه را جدایی بداند و یا مشکل را از نابلدی زن یا مرد تلقی کنند در حالی که درمانگر نیز برای مراجعین تنها نقش درمانگر بوده و به هیچ عنوان مراجعین خود را از بابت موضوعی طرد نمی کند و عقاید خود را بر آن ها تحمیل نمی دارد.

زوجین ممکن است به دلیل خجالت از بیان مشکلات جنسی یا طرز نگاه و فکر درمانگر درباره آن ها از رفتن به جلسات مشاوره زناشویی اجتناب کرده و فکر کنند که با مراجعه به نزد درمانگر و بیان مشکلات جنسی خود بسیار دچار خجالت شوند در حالیکه این مشکل در بین بسیاری از زوجین و حتی زن و شوهرهایی که چندین سال از ازدواج شان می گذرد وجود داشته و در اکثر مواقع نیز این مشکلات با همکاری های زن و شوهر حل می شوند.

برخی زوجین فکر می کنند نباید اطلاعات محرمانه رابطه جنسی خود را به درمانگر گفت و به روانشناس اعتماد ندارند در حالیکه درمانگر مشاوره زناشویی می تواند بهترین شخصی باشد که زوجین می توانند برای حل مشکلات جنسی و بهبود روابط جنسی شان با یکدیگر به او اعتماد کنند.

و بسیاری دلایل دیگر که سبب گشته زندگی زناشویی بسیاری از زوجین به خطر افتاده و لب مرز باشد.

مشاوره زناشویی

رایج ترین خطرات احتمالی ناشی از مشکلات جنسی

طلاق عاطفی، خود ارضایی و خیانت نیز از رایج ترین خطرات احتمالی ناشی از مشکلات جنسی بین زوجین می باشد و در جلسات مشاوره زناشویی مطرح می شوند که در ادامه آن ها را توضیح می دهیم..

🔴 طلاق عاطفی بین زوجین

پیشتر هم درباره طلاق عاطفی صحبت هایی بیان شد و اذعان داشتیم که نبود روابط جنسی صحیح بین زن و شوهر می تواند بر اعصاب و روان زن و شوهر تاثیر منفی و مخربی را داشته باشد و ایشان را افسرده سازد.

زیرا فرضا مرد می داند که به سبب نزدیکی با همسرش می تواند به خوبی ارضاء شود و در کنار همسرش از این احساس لذت برد ولیکن در صورتی که به سبب مشکلاتی که حین رابطه جنسی با همسرش رخ می دهد از این کار منصرف شده و ترجیح می دهند با دیدن فیلم های پورن و یا خود ارضایی نیاز خود را برطرف سازند.

زمانی که طلاق عاطفی بین زوجین شکل گیرد ایشان علاوه بر عدم برقراری رابطه جنسی از حرف زدن و در کنار هم بودن هم اجتناب کرده و یا ممکن است زمانی که کنار یکدیگر هستند مدام در حال بحث و دعوا بوده و با یکدیگر لجبازی کنند. مشاوره زناشویی چاره ساز است

🔴 خود ارضایی

زمانی که یکی از طرفین به سبب مشکلات ناشی از روابط جنسی با همسر ارضاء نشده و نتواند به خوبی از این احساس لذت ببرد رو به سوی خود ارضایی می برد که می تواند در زندگی زناشویی نیز چالش های متعددی علاوه بر دعوا و کدورت برقرار سازد.

🔴 خیانت

گاهی در بین زوجینی که مشکلات جنسی بین شان حل نشده باقی می ماند و ایشان به مرکز مشاوره زناشویی مراجعه نمی کنند یا به صورت آنلاین و تلفنی اقدامی به حل این موضوع نمی کنند به مرور زمان با کناره گیری جنسی و عاطفی از یکدیگر نیز به سمت اشخاصی دیگر رفته و با برقراری رابطه جنسی با آن ها نیازهای خود را ارضاء می کنند..

این مشکلات بسیار می تواند بر زندگی زناشویی زوجین تاثیرگذار باشند و نادیده انگاشتن زود انزالی یا دیر انزالی، عدم تمایل به رابطه جنسی و..نیز احتمال دارد در نهایت به سبب بی توجهی و ساده در نظر داشتن آن، رابطه بین زن و شوهر خدشه دار گشتهه و به جدایی نیز برسد.

بنابراین پیشنهاد می گردد با وجود سطحی ترین مشکلات جنسی نیز زوجین در هر سن و سالی از جلسات مشاوره زناشویی به صورت حضوری با مراجعه به مرکز مشاوره روانشناسی یا جلسات آنلاین و تلفنی استفاده کنند و بهترین راهکارهای تکنیکی و درمانی را از جانب درمانگر دریافت کرده و به هنگام سکس برقرار سازند.

خطرات احتمالی ناشی از مشکلات جنسی چیست؟

طلاق عاطفی بین زن و شوهر-خودارضایی-خیانت-بی بند و باری جنسی و..

درمانگر در جلسات مشاوره زناشویی چه راهکارهایی را ارائه می دهد؟

در صورتی که زوجین از مشکلاتی مثل زود انزالی یا دیر انزالی، تحریک نشدن و..که در محتوا به آن ها اشاره شده رنج ببرند درمانگر به سبب تناسب با مشکل جنسی بین زن و شوهر تکنیک های موثری را ارائه داده و تمارین و تکالیفی را برای زوجین در نظر می گیرد تا نتیجه این تمارین به هنگام سکس و رابطه جنسی مشخص گردیده و موثر واقع شود.

آیا جلسات مشاوره زناشویی حتما به صورت حضوری تشکیل می شوند؟

خیر زوجین می توانند علاوه بر مراجعه به مرکز مشاوره روانشناسی نیز از جلسات آنلاین و تلفنی بهره برند لذا توصیه می گردد زوجین به سلامت روابط جنسی خود بیشتر اهمیت دهند و در صورت وجود سطحی ترین مشکل برای حل آن از مشاوره زناشویی کمک گیرند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.